×

Oczyść jelito grube. Prosta, 2-składnikowa mieszanka doskonale się tutaj sprawdzi

Jelito grube to ostatni element układanki, na którą składa się cały układ pokarmowy. To właśnie w tym miejscu niestrawione resztki pokarmu formowane są w kał, po czym zostają wydalane. Szacuje się, że w ciągu 70 lat jelita przetwarzają około 100 ton żywności i 40 tys. litrów płynu. Te ogromne liczby są najlepszym dowodem na to, że o jelito grube trzeba dbać. W przeciwnym razie złogi kału mogą zaszkodzić zdrowiu czy w skrajnych przypadkach nawet zanieczyścić krew, choroby wątroby, nerek, cukrzycę czy spowalniać metabolizm.

Oczyszczanie jelita grubego

Jak oczyścić jelito grube? Istnieją specjalne zabiegi, takie jak chociażby lewatywa czy klistery. Problem w tym, że tylko niewielka część społeczeństwa się na nie decyduje z prostego powodu – są dość drogie i mało komfortowe. Jakby tego było mało, oczyszczają zaledwie około 40 cm jelita grubego, podczas gdy jego długość może sięgać 1,5 metra.

2-składnikowa mieszanka, która oczyszcza jelito grube

Na szczęście wspomniane wyżej metody to niejedyne sposoby na oczyszczenie jelita grubego. Świetnie sprawdzi się tutaj również 2-składnikowa mieszanka. Do jej przygotowania będziesz potrzebować:

  • mąką z siemienia lnianego  (można zmielić siemię lniane w domu bądź kupić gotowy produkt)
  • kefir

Sposób przygotowania

Wymieszaj jedną łyżkę mąki z siemienia lnianego i 100 ml kefiru. Spożywaj taką mieszankę codziennie na śniadanie przez dwa tygodnie, a następnie zwiększ dawkę do 150 ml kefiru i 3 łyżek mąki z siemienia lnianego na kolejne dwa tygodnie. Miesięczna taka kuracja raz w roku w zupełności wystarczy. Podczas tego „zabiegu” zaleca się również picie co najmniej 2 litrów wody dziennie.

Zastosowanie

  • wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej
  • oczyszcza jelita z pasożytów, ślubu i złogów kału
  • obniża poziom złego cholesterolu
  • zwalcza problemy przewodu pokarmowego
  • podkręca metabolizm
  • wspomaga leczenie wrzodów dwunastnicy, zapalenia okrężnicy i zapalenia błony śluzowej żołądka

To co, gotowi na kurację? ?

Źródła: zdroweporadniki.pl
Fotografie: www.freepik.com

Może Cię zainteresować