Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneZdrowie

Czy rękawiczki faktycznie chronią przed COVID-19? Nagranie byłej pielęgniarki daje do myślenia

Czy noszenie rękawiczek faktycznie chroni nasze dłonie, a w konsekwencji nas samych przed wirusem, którym każdego dnia zakażają się kolejne tysiące ludzi na całym świecie? Wchodząc do sklepu ciężko dzisiaj spotkać kogoś bez rękawiczek. Nie mniej jednak czasami to wciąż za mało. Była już pielęgniarka postanowiła zabrać w tej sprawie głos jednocześnie wyjaśniając proces rozprzestrzeniania się zarazków w możliwie najprostszy sposób.

Lekcja na temat rozprzestrzeniania się wirusa

Była pielęgniarka, Molly Lixey, widziała już wiele osób, które nieświadomie narażały się na zarażenie COVID-19. Chcąc w jakiś sposób wpłynąć na świadomość społeczeństwa, postanowiła pokazać światu, jak szybko rozprzestrzeniają się zarazki.

Malowałam ściany, kiedy zdałam sobie sprawę z tego, że farba będzie idealnym środkiem, aby pokazać, jak rozprzestrzenia się wirus. Przeraża mnie myślenie wielu ludzi, którzy uważają, że są bezpieczni tylko dlatego, że mają na dłoniach rękawiczki i nie zdają sobie sprawy z tego, że mogą wyrządzić ogromną krzywdę zarówno sobie jak i innym – powiedziała Molly w wywiadzie dla CNN

Facebook

Materiał filmowy, który otwiera oczy

Nagranie zaczyna się od symulacji chodzenie po sklepie spożywczym. Była pielęgniarka zaczyna od włożenia rękawiczek, po czym wchodzi do samochodu, chwyta za telefon i ściąga rękawiczki. W rzeczywistości zanurza palce w talerzu z farbą, która symbolizuje zarazki. Zarazki, które finalnie lądują nie tylko na jej dłoniach, ale także twarzy! Jak to możliwe? Obejrzyj i przekonaj się sam.

Nie ma sensu nosić rękawiczek, jeśli nie myjesz rąk za każdym razem, gdy czegoś dotykasz – mówi Molly na filmie.

A quick little Molly rant about cross contamination and gloves.To use this video in a commercial player or in broadcasts, please email [email protected]

Opublikowany przez Molly Lixey Poniedziałek, 30 marca 2020

Jak możliwie najbardziej ograniczyć przenoszenie bakterii i zarazków? Pomijając już stosowanie żeli antybakteryjnych, warto myć dłonie nawet w rękawiczkach. Staraj się również czyścić swój telefon, który tak często ląduje w Twoich dłoniach.

Jak myć dłonie?

W sieci można znaleźć dziś pełno nagrań pokazujących, jak dokładnie myć dłonie. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w czasach, gdy przyszło nam walczyć z niewidzialnym wrogiem, jakim jest COVID-19. Zobacz JAK DOKŁADNIE MYĆ DŁONIE.

Choć wydaje się to oczywiste, warto się zastanowić, czy aby taka sytuacja nie dotyczy nas samych? Ile razy zdarzyło Ci się chwycić za telefon będąc w sklepie, po czym umyłaś ręce, a następnie znów wzięłaś telefon w dłonie?

Źródła: www.facebook.com