Kategorie Zdrowie

Ćwiczenie dla każdej kobiety. Zapobiega bólom menstruacyjnym i poprawia krążenie krwi

Wiecie, że wystarczy jedno ćwiczenie, by kobiety zachowały zdrowie ciała i umysłu? Motylek, bo to o niego chodzi, poprawnie wykonywany potrafi zdziałać cuda!

ZALETY

Motylek jest istnym zbawieniem dla kobiet! Poprawia krążenie krwi w organach znajdujących się w miednicy, wzmacnia macicę, redukuje bóle menstruacyjne i relaksuje mięśnie miednicy. W dodatku pomaga zapobiegać występowaniu żylaków, stanów zapalnych korzonków i przepukliny. Jakby tego było mało poprawia pracę nerek i układu moczowego!

 

Ćwiczenie dla każdej kobiety. Zapobiega bólom menstruacyjnym i poprawia krążenie krwi
Źródło: Freepik

KOBIETY W CIĄŻY

To ćwiczenie jest także wskazane dla kobiet w ciąży. Wzmacnia mięśnie macicy, przez co poród jest łatwiejszy i mniej bolesny, a strefy intymne szybciej wracają do formy.

INSTRUKCJA

Wykonywanie tego ćwiczenia jest naprawdę proste!

#1 Usiądź na podłodze po turecku, ze skrzyżowanymi nogami.
#2 Połącz swoje pięty, weź stopy w dłonie i przysuń je jak najbardziej do swojej miednicy. Wyprostuj plecy i napnij mięśnie brzucha. Skieruj podbródek w dół, a łydki przyciśnij do wewnętrznej strony swoich ud.
#3 Rozluźnij i opuść biodra najniżej jak możesz, tak by było jak najbliżej podłogi.
#4 Oddychaj powoli, pełną piersią i utrzymaj tą pozycję przez o najmniej minutę. Zwiększaj czas wraz z kolejnymi dniami. Pamiętaj, by przez cały czas wykonywania ćwiczenia utrzymywać napięte mięśnie brzucha!

TRUDNIEJSZY POZIOM

Jeśli czujesz, że opanowałaś już podstawową formę tego ćwiczenia, możesz podnieść poziom trudności. By tego dokonać, siedząc w pozycji podstawowej, złap czubki stóp w dłonie i delikatnie unoś je do góry. Poczujesz mocniejsze napięcie, co oznacza, że ciało dostosowuje się do trudniejszej formy ćwiczenia. Kolejny poziom to nachylenie się do przodu, aż do dotknięcia czołem podłogi. W tej pozycji ważne, aby nie odrywać pośladków od podłogi, utrzymać napięty brzuch i proste plecy. Nie powinnaś zbyt mocno wyginać się w łuk, a przenosić cały, prosty korpus w kierunku podłogi.

 

Ćwiczenie dla każdej kobiety. Zapobiega bólom menstruacyjnym i poprawia krążenie krwi
Źródło: Freepik

Wystarczy kilka tygodni codziennego powtarzania ćwiczenia by poczuć efekty! Będziecie bardziej rozciągnięte, zauważycie różnicę w postawie i wzmocnicie swoje miednice. My zalecamy wykonywanie ćwiczenia dwa razy dziennie, raz rano, raz wieczorem. Do dzieła!

Źródło: betterme.guru | Fotografie: www.instagram.com, www.freepik.com | Miniatura wpisu: Źródło: Instagram