×

Austria: Pełen lockdown i… przymus szczepień przeciwko COVID-19! Decyzja zapadła

Władze Austrii postawiły sięgnąć po najbardziej kontrowersyjne i rygorystyczne działania w walce z epidemią COVID-19. Austraickie media poinformowały właśnie, że od poniedziałku 22 listopada na terenie całego kraju będzie obowiązywał całkowity lockdown. Podjęto również decyzję o wprowadzeniu obowiązku szczepień dla wszystkich obywateli! Austria staje się tym samym pierwszym krajem w Unii Europejskiej, w którym zostanie wprowadzony powszechny obowiązek szczepień przeciwko COVID-19?

<a href=Pixabay">

Pixabay

Austria: całkowity lockdown i obowiązek szczepień

Epidemia COVID-19 przybiera na sile nie tylko w Polsce, ale również i przede wszystkim w Austrii, dlatego rząd zdecydował się na podjęcie stanowczych działań. Od najbliższego poniedziałku tj. 22 listopada na terenie Austrii będzie obowiązywał całkowity lockdown, który najprawdopodobniej będzie obowiązywał do końca miesiąca. Przez pojęcie całkowity lockdown należy rozumieć poddanie się przez Austriaków blisko 10-dniowej, przymusowej, ogólnonarodowej izolacji z nielicznymi wyjątkami. Jest jednak kilka wyjątków. Tymi wyjątkami jest: dopuszczenie możliwości wyjścia z domu do lekarza, ośrodka zdrowia, punktu szczepień, zaspokojenie potrzeb religijnych czy chodzenie do szkoły lub zajęcia uniwersyteckie.

<a href=Pixabay">

Pixabay

Z kolei do 1 lutego 2022 roku niezaszczepieni Austriacy będą zmuszeni przyjąć szczepionkę. Jeśli ktoś nie zdecyduje się przyjąć szczepionki, grozi mu sroga grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

Dodajmy, że na dzień dzisiejszy w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest nieco ponad 66% Austriaków. To jedne z najniższych odsetek osób zaszczepionych w Europie Zachodniej.

Myślicie, że przymusowe szczepienia zostaną wprowadzone również w Polsce? Jedno jest pewne. Taka decyzja wywołałaby ogromne poruszenie!

Źródła: Reuters, rp.pl, PAP
Fotografie: www.google.com

Może Cię zainteresować