Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

Pobił rekord świata w liczbie pompek wykonanych w ciągu jednego roku. Motywował go szczytny cel

Nate Carroll, ojciec trójki dzieci z Wisconsin, właśnie pobił rekord świata w liczbie wykonanych pompek w ciągu roku. Carrol podjął swoje roczne wyzwanie nie bez powodu. Jego głównym celem było uzbieranie pieniędzy na fundację Tunnels to Towers, która zapewnia wsparcie finansowe rodzinom ratowników, którzy stracili życie na służbie.

„Ustanowienie nowego rekordu liczby pompek wykonanych w ciągu 365 dni interesuje mnie od kilku lat”

Wiedziałem, że jeśli to wyzwanie ma zostać podjęte, musi stać za tym coś więcej, niż tylko i wyłącznie chęć pobicia rekordu. Postanowiłem uhonorować te rodziny, które straciły mamę lub tatę w służbie naszemu narodowi – mówił Nate Carroll

Instagram

Aby pobić rekord, Carroll musiał wykonywać blisko 4000 pompek dziennie przez kolejnych 12 miesięcy. Tak ogromny wysiłek przełożył się rozbudowę gorsetu mięśniowego mężczyzny, a przede wszystkim jego ramion, klatki piersiowej i mięśni brzucha. Mimo przyrostu masy mięśniowej, Carroll zauważył, że przemiana mentalna była jeszcze większa.

Największej metamorfozy doświadczyła moja psychika. Zrozumiałem, że ciało jest fenomenalnym tworem i jeśli tylko jest odpowiednio pielęgnowane, może wytrzymać ogromny stres fizyczny i dokonać rzeczy niewyobrażalnych

Utrzymanie samodyscypliny na takim poziomie, aby podołać wyzwaniu, było potwornie trudnym zadaniem. Carrol przyznaje, że przez cały ten czas uczył się przezwyciężania negatywnych myśli i chęci rezygnacji z dalszej części wyzwania. Mimo przeciwności losu, udało mu się doprowadzić wyzwanie do końca.

Oficjalnie Carroll ustanowił nowy rekord w niedzielę, 6 czerwca, wykonując powtórzenie numer 1500 231 na linii 50 jardów na stadionie MetLife.

Rady dla innych

Biorąc pod uwagę fakt, że Carroll w ciągu ostatniego roku stał się kimś w rodzaju eksperta od pompek, nowy rekordzista świata podzielić się z Men’s Health najważniejszymi wskazówkami, które ma dla osób początkujących.

Moją radą dla każdego jest zrozumienie, że nie konkuruje się z nikim innym niż tylko i wyłącznie z samym sobą… Nikogo nie obchodzi, czy zrobisz 5 czy 50 pompek. Wyznacz sobie cel i dąż do niego mimo przeciwności losu i wymówek, które będą się rodzić w Twojej głowie. Wygrywanie tych mini bitew z własną psychiką każdego dnia kształtuje jest najlepszym testem dla Twojej siły i charakteru

To niejedyne niezwykłe osiągnięcie mężczyzny

To niepierwsze, niezwykłe osiągnięcie Carrolla. Mężczyzna ma już na swoim koncie bieg na 80 km z 45-kilogramowym plecakiem w przepłynięcie jeziora Winnebago w rodzinnym stanie Wisconsin.

Mam już 45 lat i choć nie będę już młodszy, wciąż mam cele do osiągnięcia

Źródła: www.menshealth.com
Fotografie: www.instagram.com