Kategorie NowotworyZdrowie

Zauważyła drobny wrzód na języku. Wkrótce usłyszała diagnozę, która zmieniła jej życie

Czasami niewielka zmiana może okazać się czymś bardzo poważnym. Przekonała się o tym mama dwójki dzieci, która straciła połowę języka i miała operowaną szyję. Nigdy by nie podejrzewała, że zwykły, uporczywy wrzód w jamie ustnej może się okazać niebezpiecznym nowotworem. Dzisiaj już wie, że choć prowadziła zdrowy tryb życia, choroba może dopaść każdego.

Zmiana na języku 47-latki okazała się być nowotworem złośliwym. Mimo to została odesłana do domu

Karen Liesching-Schroder, z Rochford w Anglii początkowo myślała, że nie ma się czym przejmować, kiedy w 2014 roku zauważyła niewielką zmianę po prawej stronie języka. Wszystko jednak do czasu… Niepokój kobiety rósł wraz z z kolejnymi tygodniami. Kiedy wrzód nie zniknął po upływie 18 miesięcy, 47-latka postanowiła udać się do szpitala w celu zbadania zmiany. Lekarz przyjrzał się jamie ustnej kobiety i stwierdził, że to zwykła pleśniawka – nieszkodliwa infekcja, którą stosunkowo łatwo można wyleczyć antybiotykami. Karen otrzymała więc receptę i została odesłana do domu. I choć wizyta w szpitalu ją uspokoiła, szczęście 47-latki nie trwało długo…

Nowotwór języka
Imgur

Dramat kobiety rozpoczął się kilka miesięcy później

Kilka miesięcy później Karen Liesching-Schroder zaczęła odczuwać potworny ból języka. Ból był na tyle silny, że nie była w stanie jeść. Ponownie udała się do szpitala, gdzie po raz kolejny poddano ją dokładnym badaniom. Diagnoza: złośliwy nowotwór języka. Lekarze byli zmuszeni do usunięcia guza z języka zanim ten się rozprzestrzeni, a tym samym będzie stanowił śmiertelne niebezpieczeństwo.

Zauważyła drobny wrzód na języku. Wkrótce usłyszała diagnozę, która zmieniła jej życie
Imgur

Szybko okazało się jednak, że nowotwór zaczął siać już spustoszenie w organizmie 47-latki. Rak zaczął atakować już bowiem tkanki znajdujące się w gardle przez co specjaliści musieli interweniować również tam. Po wszystkim czekało ją jeszcze sześć tygodni radioterapii.

Zauważyła drobny wrzód na języku. Wkrótce usłyszała diagnozę, która zmieniła jej życie
Imgur

Dzisiaj Karen ma się już zdecydowanie lepiej, choć walka z nowotworem zmieniła jej życie raz na zawsze.

Dzielimy się historią Karen nie bez powodu. Musisz mieć świadomość, że nawet niewielka zmiana na Twoim ciele może być początkiem bardzo poważnej choroby, a im wcześniej zostanie zdiagnozowana, tym lepiej. Nie lekceważ mniej lub bardziej niepokojących objawów i jak najszybciej udaj się do lekarza, który będzie mógł postawić prawidłową diagnozę.

Źródła: www.dailymail.co.uk
Fotografie: imgur.com