×

Tak źle jeszcze nie było. Nowy rekord zakażeń został ogłoszony przez Ministra Zdrowia

W ciągu ostatniej dobry odnotowano rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 13 września potwierdzono 7876 przypadków tej choroby. To zdecydowanie więcej niż w trakcie „letniej fali” zakażeń. Minister Zdrowia wyjaśnia co jest tego powodem.

Rekordowa liczba nowych zakażeń

Niestety statystyki zakażeń w Polsce wskazują na to, że COVID-19 nie traci na sile. Już pod koniec sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o niepokojącym wzroście zachorowań na wirusa, około 7 tys. nowych infekcji. Wraz z nadejściem jesieni i powrotem dzieci do szkół liczba chorych na koronawirus wzrasta.

Dziś (wtorek, 13.09) odnotowano rekordową liczbę zakażeń, bo aż 7876 przypadków z czego 1696 to ponowne zachorowania na COVID-19.

Czy mamy czego się bać? Minister Zdrowia komentuje sytuację

Najbardziej niepokojące jest to, że wzrasta również liczba zgonów w skutek zakażenia wirusem COVID-19. W przeciągu ostatniej doby zmarło 28 osób z czego 25 miała zdiagnozowane choroby współistniejące.

Sytuację postanowił skomentować na Twitterze Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Ostatnie dobowe wzrosty zakażeń to wynik powakacyjnego powrotu do aktywności społecznej, w tym do szkół. Podobne wzrosty mogą się jeszcze przez pewien czas utrzymywać. Nie jest to jednak nowa fala. Co istotne , utrzymuje się niski poziom pacjentów z COVID-19 w szpitalach. Jest ich obecnie ok. 2,3 tys. – wyjaśnia minister

Dzieci powyżej 12 roku życia oraz osoby dorosłe mogą zgłosić się na szczepienie czwartą dawką szczepionki przeciw COVID-19.

źródło: canva

źródło: canva

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl

Może Cię zainteresować