Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneZdrowie

11 osób, które pokazują, że nie ma usprawiedliwienia dla nie noszenia maseczki

Jeśli noszenie maseczki nie powoduje u nas duszności ani innych niepożądanych skutków ubocznych, nie szukajmy wymówek i po prostu ją nośmy. W toczy się tutaj gra o zdrowie i życie nasze i innych ludzi. Czy naprawdę noszenie maseczki, o których tak wiele mówi się od kilku dobrych miesięcy, nie jest tego warte?

Jeśli bliżej Ci do wymówki niż do noszenia maseczki, spójrz na te wpisy i zdjęcia. Zdjęcia i komentarze osób, które zakładają maseczki bez względu na to, czy muszą to robić czy też nie. Noszą je dzieci, osoby ćwiczące na siłowni czy najstarsi. Wszystko w trosce o zdrowie i życie własne jak i innych.

Coraz mniej osób w maseczkach

Kiedy wyjdziemy na ulicę czy nawet do galerii handlowych, możemy odnieść wrażenie, że pandemiczny strach minął. W wielu miejscach nie ma mowy o zachowywaniu dystansu społecznego, a spora część osób nie nosi maseczek, choć powinny to robić. Czyżbyśmy już zapomnieli o wirusie? Wirusie, który wciąż sieje spustoszenie na świecie?

10 powodów, dla których nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia, co do nie noszenia maseczki w miejscach, w których powinniśmy ją nosić, jeśli tylko nie masz do tego żadnych przeciwwskazań

Jeśli Ci ludzie je noszą, nie szukaj powodu, dla którego Ty nie możesz tego robić. Zobacz, co mają na ten temat do powiedzenia:

#1 „Jeśli mój 95-letni dziadek może nosić maseczkę bez narzekania, to Ty też możesz”

Twitter

#2 „Jeśli mogę nosić maseczkę w temperaturze 35°C przez 2 tygodnie, Ty możesz ją nosić podczas robienia zakupów”

Twitter

#3 „Przypominam, że jeśli mogę nosić tę maseczkę ze wszystkimi środkami ochrony indywidualnej przez wiele godzin przy temperaturze powietrza przekraczającej na zewnątrz 30°C, Ty możesz nosić maseczkę chirurgiczną przez 30 minut wtedy”

Twitter

#4 „Jeśli mogę nosić tę maskę przez 5 dni w tygodni przez 7 kolejnych tygodni, aby otrzymać odpowiednią dawkę promieniowania i zabić raka, Ty możesz nosić zwykłą maseczkę, aby ludzie tacy jak Ty nie chorowali i nie umierali”

Twitter

#5 „Jeśli moje dziecka chorujące na przewlekłą astmę może nosić maseczkę przez cały dzień, Ty też możesz”

Twitter

#6 „Jeśli mogę nosić maseczkę przez 8 godzin mając astmę i okulary na nosie, Ty możesz nosić ją podczas robienia zakupów”

Twitter

#7 „Jeśli mający problemy z oddychaniem zawodnik sportów siłowych o masie 150 kilogramów może mieć założoną maseczkę podczas robienia przysiadu z 240 kilogramowym obciążeniem, Ty także możesz nosić maseczkę”

Twitter

#8 „Jeśli to małe dziecko jest w stanie nosić maseczkę, Ty też jesteś”

Twitter

#9 „Jeśli ten chłopiec może nosić maseczkę podczas dwugodzinnej wizyty u lekarza, Ty możesz ją nosić podczas 15-minutowego pobytu w sklepie”

Twitter

#10 „W ten sposób mój wujek musiał się dziś ubrać, aby przeprowadzić operację u pacjenta z pozytywnym wynikiem test na koronawirusa. Jego poziom tlenu na tym nie ucierpiał. Nie udusił się. Jeśli on może, Ty też możesz nosić maseczkę podczas załatwiania swoich spraw. To nie kwestia polityczna. Chodzi o ochronę innych ludzi”

Twitter

#11 „Jeśli mój brat z zespołem Downa i ADHD może nosić maseczkę zdając sobie sprawę z tego, że w ten sposób chroni siebie i innych, Ty też możesz”

Twitter

A teraz odpowiedz sobie na pytanie, co Ciebie powstrzymuje przed noszeniem maseczki? Powiedziałbyś to im wszystkim?

Źródła: www.buzzfeed.com