Kategorie OdżywianieZdrowie

Szprycują kurczaki arszenikiem i antybiotykami. Potem sprzedają za grosze w supermarketach

Kurczak jest łatwy i stosunkowo szybki w przygotowaniu, więc często po niego sięgasz w sklepie, prawda? Jeżeli tak, lepiej szybko poznaj prawdę! Uwaga: będziesz zniesmaczony!

Szprycują kurczaki arszenikiem i antybiotykami. Potem sprzedają za grosze w supermarketach
źródło: googe.pl

1. Arszenik

To biała, drobnokrystaliczna, bezzapachowa i bezsmakowa substancja, która była wykorzystana kiedyś do… popełniania zbrodni. Natomiast teraz podaje się ją kurom, by poprawić kolor mięsa. Arszenik wykorzystywany jest do produkcji szkła, jako trucizna na gryzonie oraz do konserwacji skór i drewna. To straszne!

2. Paracetamol

Na pewno kojarzy Ci się z lekami przeciwbólowymi, a także przeciwgorączkowymi i słusznie! Substancja ta jest podawana kurczakom w celu obniżenia stresu, na który kury są narażone w hodowlach. Biedne zwierzęta…

3. Kofeina

Jak się okazuję, to co powyższe to dopiero początek. Na czarnej liście swoje miejsce znalazła także kofeina. To ona odpowiedzialna jest za to, by kury nie padły od ilości podanej chemii.

4. Antybiotyki z grupy fluorochinolonów

Z myślą o pięknym i dorodnym mięsie, hodowcy podają je kurom, by te wyrosły na niemałe okazy. Mogą one spowodować potencjalnie trwałe uszkodzenie nerwów u człowieka! My straciliśmy już apetyt, a Ty?

Od dzisiaj wybieraj mięso drobiowe ze sprawdzonej hodowli, bo przecież sam nie zjadłbyś paracetamolu! Takie działanie, o którym piszemy powyżej, na dłuższą metę, na pewno przełoży się na Twoje zdrowie!

Świadomość tego, że spożywamy tyle chemii w mięsie drobiowym jest przerażająca! Mamy nadzieję, że od dzisiaj wybierzesz tylko zdrowe rozwiązania!

Źródło: finanse.wp.pl | Fotografie: www.instagram.com, www.google.pl, www.youtube.com