Kategorie CiążaSeksZdrowie

8 mało znanych objawów, które mogą świadczyć o tym, że jesteś w ciąży

Brak miesiączek, wymioty, senność czy wreszcie rosnący brzuch to niejedyne objawy ciąży. Ciąży, podczas której organizm kobiety ulega tak wielu fizycznym emocjonalnym i psychologicznym zmianom, że nie sposób je wszystkie wymienić i opisać. Dziś postaramy się omówić te, które wcale nie wydają się być takie oczywiste. Te, które mogą pojawić się nagle i w nieoczekiwany sposób.

Oto 8 mało znanych objawów, które mogą świadczyć o tym, że jesteś w ciąży i wkrótce zostaniesz mamą

#1 Na Twojej skórze pojawiają się brodawki skórne

Brodawki skórne rozwijać się w dowolnym miejscu na ciele podczas ciąży z powodu zmian poziomu hormonów lub przyrostu masy ciała. Co ciekawe, brodawki często znikają po porodzie.

#2 Żywność ma dla Ciebie posmak metalu

Na początku ciąży żywność może mieć kwaskowaty, metaliczny posmak. Zespół objawów związanych z nieprawidłowym odczuwaniem bodźców smakowych. określane jest mianem dysgeusi. Nieprzyjemny posmak może złagodzić spożywanie kwaśnych posiłków, a także płukanie jamy ustnej solą lub sodą oczyszczoną.

8 mało znanych objawów, które mogą świadczyć o tym, że jesteś w ciąży
Pixabay

#3 Masz obolałe dziąsła

Zmiany w diecie i poziomie hormonów mogą powodować obolałe, krwawiące dziąsła w czasie ciąży, znane jako ciążowe zapalenie dziąseł. Szacuje się, że nieprzyjemna przypadłość, która może dotyczyć aż do 70% kobiet w ciąży. Stan ten wynika przede wszystkim z nagłego wzrostu poziomu progesteronu, który sprzyja przepływowi krwi przez tkankę dziąsłową.

8 mało znanych objawów, które mogą świadczyć o tym, że jesteś w ciąży
Pixabay

#4 Zmagasz się z nadmiarem śliny

Nadmiar śliny to objaw, któremu towarzyszą często nudności lub wymioty. Nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje, ale prawda jest taka, że niektóre ciężarne kobiety produkują tyle śliny, że nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez chusteczek lub papierowych kubków.

#5 Zmagasz się z cieknącym katarem

20% kobiet w ciąży doświadcza przewlekłego kataru i… kochania. Te irytujące objawy są tymczasowe i można je leczyć przy użyciu nawilżaczy powietrza lub aerozoli do nosa.

8 mało znanych objawów, które mogą świadczyć o tym, że jesteś w ciąży
Pixabay

#6 Masz zadyszkę

We wczesnych stadiach ciąży zmiany poziomu hormonów mogą powodować duszności.

#7 Masz wyostrzony zmysł węchu

Kobiety będące w ciąży mogą mieć wyostrzony węch, przez co zapach perfum, kawy, benzyny czy zepsutej żywności jest dla nich zdecydowanie bardziej intensywny. Wyostrzony zmysł węchu mija najczęściej po upływie pierwszego trymestru ciąży.

#8 Masz ochotę zjeść rzeczy, które są niejadane

Zdarza się, że kobieta będąca w ciąży ma ochotę zjeść produkty, które są najzwyczajniej w świecie niejadalne, np. nieugotowany ryż, kredę, mydło czy… metal.

8 mało znanych objawów, które mogą świadczyć o tym, że jesteś w ciąży
Pixabay / Pixabay

Czy doświadczyłaś któregoś z tych objawów będąc w ciąży?

Źródła: brightside.me