Kategorie OtyłośćUrodaZdrowie

Niesamowita metamorfoza. Polka schudła prawie 100kg bez operacji trenera i dietetyka

Bohaterką tego artykułu jest Kasia Guzik, kobieta która schudła prawie 100 kg! Co więcej zrobiła to bez pomocy dietetyka, trenera personalnego czy operacji zmniejszenia żołądka. Dziś jest inspiracją dla wielu osób zmagających się z nadprogramowymi kilogramami. Jej metamorfoza zachwyca.

Początek przygody walki z otyłością

Kasia od 2021 rok powadzi profil na instagramie gdzie dzieli się swoją historią z innymi. Jej poczynania obserwuje już prawie 30 tys. osób. Jednak jej przygoda z odchudzaniem zaczęła się już w 2019 roku. Jak wspomina kobieta, był to dla niej zarówno trudny jak i przełomowy dzień.

To nie był Nowy Rok. Ani pierwszy dzień miesiąca. To nawet nie był poniedziałek. Zwyczajny dzień w środku tygodnia, w którymś z kolei miesiącu. Obudziłam się z myślą, że nie chcę umrzeć przed czterdziestką. Ze łzami w oczach obiecałam sobie, że będę walczyć. To był rok 2019. Nie pamiętam dokładnej daty. Od tamtej chwili czas wyznaczają kilogramy. 85 KILO TEMU. Właśnie wtedy zaczęła się ta historia. Historia, której celem jest móc powiedzieć: 'A to wszystko zaczęło się 100 kg temu…’ – dodaje Kasia.

Podjęcie takiej decyzji i trwanie w postanowieniu nie były dla Kasi łatwe. Mimo wysiłku jaki wkładała w pracę nad sobą zawsze pojawiały się osoby i sytuacje, które wystawiały ją na ciężkie próby.

Im więcej osób mówiło mi, że nie dam rady, tym mocniej wierzyłam, że to oni by nie dali. Nie ja.

Jak schudła prawie 100 kg bez trenera, dietetyka i operacji bariatrycznej ?

Obserwatorzy pytają kobietę jak udało jej się osiągnąć taki sukces w walce z nadprogramowymi kilogramami. Kasia wyjaśnia, że nie ma żadnej diety cud, a wszystko zaczyna się w głowie.

Mam nadzieję, że nie oczekujecie ode mnie rad w stylu: zrezygnuj ze słodyczy, odstaw pieczywo i zapisz się na siłownię. Ode mnie tego nie usłyszycie. (…) Przede wszystkim zdobądźcie się na SZCZEROŚĆ z samym sobą. I sami przed sobą przyznajcie, jaki jest prawdziwy powód, dla którego chcecie iść na tę wojnę. (…) Wówczas pojawia się determinacja. Dążycie do celu świadomie. – mówi instagramerka

Kobieta przyznaje, że nie chodzi o chwilowe zmiany. Tu należy działać długofalowo. Podstawą jest zmiana nawyków i wypracowanie nowych, lepszych, które pomogą utrzymać wymarzoną wagę do końca życia.

Ilość pytań o dietę, jaką stosowałam, by osiągnąć taki efekt, jest ogromna. Ale moja odpowiedź zawsze taka sama. Deficyt kaloryczny. I wielu z Was jest nią rozczarowanych. A ja nie mam dla Was przepisu na cudowną dietę, która zapewni Wam wymarzoną wagę i po której, wracając do starych nawyków, nie powrócicie również do wcześniejszej wagi. Tak to nie działa. (…) To nie jest tak, że życie na diecie to system zero jedynkowy i że lód czy pół tabliczki czekolady (ok. 280 kcal), zrujnuje Wasze efekty. Pamiętajcie, że zawsze na pierwszym miejscu jest Wasza głowa, a samo założenie, że przez najbliższy rok nie włożycie do ust nic słodkiego zniszczy Waszą psychikę.

Poznajcie historie innych osób, które schudły i zmieniły swoje życie.

Źródła: kobieta.gazeta.pl