Kategorie CiałoDieta i odchudzanieOdżywianieUrodaZdrowie

Kobieta schudła ponad 60 kg w rok. Zdradziła 5 nawyków, dzięki którym tego dokonała

Historia naszej bohaterki stała się inspiracją dla ludzi na całym świecie i nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jej metamorfoza jest niezwykła. Przemawia za tym nie tylko zmiana wyglądu, ale także liczby. W sumie udało jej się zgubić aż 60 kilogramów! Jak sama twierdzi, udało jej się to głównie dzięki zmianie 5 kluczowych nawyków.

Kiah Twisselman pochodzi z San Luis w Kalifornii. Chcąc schudnąć przez lata próbowała najróżniejszych diet. Żadna z nich nie pozwoliła jej osiągnąć tego, o czym marzyła. Finalnie wszystkie diety pomogły jej zrzucić zaledwie 10 kilogramów w ciągu jednego roku. Taki wynik nie zadowalał Kiah. Wiedziała, że musi coś z tym zrobić. W konsekwencji zmieniła 5 nawyków, które towarzyszyły jej w codziennym życiu. Teraz pomaga zrozumieć innym, co powinni zrobić, aby cieszyć się zdrowiem i smukłym ciałem.

Przeszłość Kiah

Kiah walczyła z nadwagą od dziecka. Czuła, jakby ta była jej dana raz na zawsze i nic nie jest w stanie tego zmienić. Tłumaczyła sobie, że ma to w genach – jej rodzice również mieli nadwagę – a ryzyko zachorowania na cukrzycę i choroby serca są tylko kwestią czasu.

Moja waga była dla mnie blokadą zarówno na tle fizycznym, jak i psychicznym. Nie robiłam rzeczy, które chciałabym robić. Nie chodziłam nad jezioro lub na plażę z przyjaciółmi i rodziną, ponieważ wstydziłam się tego, jak wyglądam – wspomina Kiah

Instagram

Wydarzenie, które odmieniło jej nastawienie o 180 stopni

Jedno zdarzenie sprawiło, że Kiah postanowiła odmienić swoje życie i najzwyczajniej w świecie schudnąć. Wydarzenie to miało miejsce podczas lotu z Kentucky do Arizony. Kiedy Kiah próbowała usiąść na swoim miejscu, zauważyła, że przeznaczony fotel jest dla niej… za mały! Musiała poprosić o możliwość przedłużenia pasa bezpieczeństwa. Dodatkowo miała przy sobie książkę Rachel Hollis pt. „Girl, Wash Your Face”, która wylała na jej głowę kubeł zimnej głowy. W tym momencie zrozumiała, że tak dłużej żyć nie może.

25-letnia wówczas Kiah wiedziała, że musi wziąć swój los w swoje ręce.

Zrozumiałam, że nadszedł czas, aby przestać być ofiarą własnego losu i przejąć nad nim kontrolę, abym mogła zbudować życie, którego naprawdę chcę

Instagram

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku

Początki były bardzo trudne. Mimo różnych diet, były tygodnie, kiedy Kiah schudła nawet kilka kilogramów po czym przychodziły takie, kiedy na nowo przybrała na wadze. Wiedziała jednak, że musi w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek, a przede wszystkim pozytywne nastawienie i motywację do dalszego działania.

Wiele razy miałam ochotę się poddać. W momencie, gdy wiesz, że ciężko pracowałaś na zbicie wagi, a waga mimo to nie spada, jest to bardzo zniechęcające. Musiałam ciągle wizualizować sobie swój cel i postanowiłam zrobić wszystko bez względu na to, jak długo potrwa moja przemiana

Instagram

Finalnie Kiah schudła ponad 60 kilogramów

Kiah jest przekonana, że nie udałoby jej się tego dokonać, gdyby nie zmiana 5 kluczowych nawyków, które zmieniły jej życie.

  1. Zaczęła wstawać godzinę wcześniej niż dotychczas.
  2. Poświęcała minimum 30 minut na ruch każdego dnia.
  3. Porzuciła słodycze i różnego rodzaju przekąski, które mogłyby zaburzyć jej dietę.
  4. Piła szklankę wody na 10 kg masy ciała każdego dnia.
  5. Zapisała 10 rzeczy, za które była wdzięczna i powiesiła listę w widocznym dla niej miejscu.

Trzymanie się tych kilku zasad pomogło mi stworzyć solidne podstawy do zdrowego stylu życia – mówi Kiah

Dziś Kiah otwarcie przyznaje, że przemiana jakiej doświadczyła, odbyła się nie tylko na tle fizycznym, ale także i przede wszystkim psychicznym. W końcu jej podróż z metamorfozą rozpoczęła się od zmiany nastawienia i sposobu patrzenia na otaczający ją świat.

Najważniejszą częścią mojej podróży po zdrowie był element mentalny. Nie chodziło o znienawidzenie dawnej siebie, a wręcz przeciwnie… Chodziło o kochanie siebie na tyle by wyjść i zacząć robić te wszystkie niezwykłe rzeczy

Instagram

Motywacja dla innych

Zdrowy tryb życia i przemiana zachęciła w pierwszej kolejności bliskich Kiah do tego, aby rozpoczęli własne przemiany i realizację postawionych sobie celów. Jedna z najlepszych przyjaciółek naszej bohaterki straciła dzięki niej 34 kilogramy, a jej brat prawie 32 kilogramy.

Rada od Kiah

Zastanów się, w jakim miejscu teraz jesteś, postaw sobie krótkoterminowe i długoterminowe cele i rób małe, ale stanowcze kroki każdego dnia, aby zbliżyć się do głównego celu. Wcale nie chodzi tutaj o wprowadzenie restrykcyjnej diety z dnia na dzień. Twoja dieta powinna być po prostu zdrowa. Powinna być taka, do której jesteś gotowa zobowiązać się w dłuższej perspektywie czasu

Źródła: brightside.me
Fotografie: www.instagram.com