×

Ekspertka ujawnia skąd biorą się niedoskonałości w konkretnych miejscach na twarzy

Czy wiedziałeś, że niedoskonałości na Twojej skórze pojawiają się w konkretnych miejscach, z konkretnych przyczyn? Pewna Tiktokerka, która jest trener odnowy biologicznej, ujawnia co może być powodem Twoich problemów skórnych.

źródło: TikTok/@bellabeat_official

źródło: TikTok/@bellabeat_official

Bella Beat jest użytkowniczką TikToka, która niedawno na swoim profilu podzieliła się z internautami spostrzeżeniami na temat przyczyn pojawiania się niedoskonałości. Okazuje się, że miejsca w których pojawiają się wypryski mogą zdradzić co jest ich przyczyną.

Nasze wypryski mogą nam powiedzieć, co dzieje się w naszych ciałach. – napisała pod postem Bella

Na nagraniu dziewczyna kolejno pokazuje miejsca i opisuje przyczyny pojawianie się tam niechcianych zmian.

Jeżeli pryszcze pojawiają się od dolnej linii policzka w kierunku ucha, oznacza to zaburzenia gospodarki hormonalnej. To może zwiastować zbliżającą się miesiączkę.

Niedoskonałości w górnej części policzka spowodowane są słabą detoksykacją. To może wskazywać na zanieczyszczenie organizmu toksynami lub metalami ciężkimi.

Natomiast zmiany na czole są charakterystyczne dla nietolerancji pokarmowych. Podczas gdy wypryski pojawiają się na nosie, najczęściej jest to skutek przewlekłego stresu.

Ostatnim miejscem jakie wskazała Bella były okolice ust i podbródka. W tym przypadku Twoje ciała próbuje przekazać Ci że masz problemy z trawieniem.

Post został wyświetlony ponad 20 tysięcy raz. Wielu użytkowników dziękuje Belli za uświadomienie co może być przyczyną ich problemów z cerą.

To wyjaśnia tak wiele… – napisał jeden z internautów

@bellabeat_official Our breakouts can tell us what’s happening in our bodies ❤️ #bellabeat #ivybybellabeat #periodtok #womenshealth #skincaretips ♬ Juicy Fruit Dance Challenge – Rex 🔮

Źródła: www.thesun.co.uk

Może Cię zainteresować