×

5 powodów, dla których warto zrezygnować z noszenia japonek. Są niebezpieczne dla zdrowia!

Japonki to chyba najłatwiejsze obuwie do noszenia. Wystarczy tylko, że wsuniesz w nie stopę i możesz wychodzić, aby podbijać świat! Są dostępne w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Niby idealne na niemal każdą okazję, a jednak eksperci twierdzą, że jest to najbardziej niebezpieczne obuwie, które nosisz.

<a href=https://goo.gl/images/98XdkT">

https://goo.gl/images/98XdkT

Oto cała prawda o japonkach:

1. Niebezpieczeństwo urazów

<a href=https://goo.gl/images/dxAEie">

https://goo.gl/images/dxAEie

Niezależnie od tego, czy chodzisz, czy nawet biegasz w japonkach, istnieje duża szansa na potknięcie się lub poślizgnięcie, ponieważ stabilność w nich jest zerowa. Lekarze mówią, że widzą tak wiele urazów spowodowanych chodzeniem w japonkach, że powinno się zakazać ich produkcji.

Z własnego doświadczenia wiem, czym może grozić noszenie owych klapków. Moja własna mama, starając się wejść do pociągu minutę przed odjazdem, poślizgnęła się na stalowych schodach nosząc japonki. Wylądowała na torowisku pod pociągiem z ogromnym guzem na piszczeli. Ta niebezpieczna sytuacja powinna otworzyć oczy tym, którym wydaje się, że chodzenie w japonkach niczym nie grozi.

2. Zły wpływ na stawy i mięśnie

Począwszy od stóp i kostek, aż po plecy, klapki powodują drobne bóle w całym ciele, jeśli są noszone przez ponad kilka godzin. Noszenie japonek grozi również poważniejszym urazom włączając w to złamania, zapalenia ścięgien, a nawet bolesne zapalenia mięśni nóg.

Długotrwałe noszenie klapek może nawet powodować zapalenie powięzi podeszwy, ponieważ podczas chodzenia na twardych powierzchniach, takich jak chodnik, więzadło w stopie jest cały czas napięte.

3.Szkodliwy sposób stawiania kroków

<a href=https://www.instagram.com/chumbak/">

https://www.instagram.com/chumbak/

Ponieważ japonki nie są zapinane na paski, stopa łatwo się z nich wyślizguje. Aby tego uniknąć, stawiane kroki są mniejsze i wolniejsze, a palce zaciskają się w taki sposób, żeby na pewno nie zgubić japonek z nóg. Ten szkodliwy nawyk może powodować bóle stawów kolanowych i biodrowych.

4. Pęcherze i odciski

<a href=https://goo.gl/images/43uD0m">

https://goo.gl/images/43uD0m

Japonki bardzo łatwo powodują pęcherze między palcami, co ostatecznie utrudnia chodzenie w jakimkolwiek obuwiu. Pęcherze mogą pęknąć tworząc bolesne rany, które stanową rezerwuar dla wszystkich rodzajów bakterii.

5. Zły wpływ na postawę

<a href=instagram.com/zottigschwein/">

instagram.com/zottigschwein/

Japonki mają negatywny wpływ na strukturę kości i ogólną postawę ciała, ponieważ w ogóle nie wspierają kręgosłupa. Ich płaskie i miękkie podeszwy szkodzą postawie.

Powinniśmy wybierać klapki lub sandały z wyprofilowaną podeszwą oraz zapinane paskami. Takie obuwie jest znacznie bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

Może Cię zainteresować