×

Nie żyje Luang Pho Yai. Niesamowity mnich z Tajlandii.

Kilka dni temu ogłoszono smutną informację. Mnich Luang Pho Yai nie żyje. Mężczyzna od pewnego czasu budził wielką sensację wśród internautów z całego świata. Uważany był za „najstarszego żyjącego człowieka w historii”.

źródło: TikTok @auyary13

źródło: TikTok @auyary13

Historia Luang Pho Yai z tiktoka

Mnich zyskał sławę za pośrednictwem platformy TikTok. Mieszkanka Tajlandii Auyary w czasie odwiedzin mężczyzny postanowiła przedstawić duchownego na swoim profilu. Luang Pho Yai szybko stał się sensacją a profil kobiety w krótkim czasie zaczęło obserwować aż 1,1 mln osób.

Popularność mężczyzną była spowodowana jego niecodziennym wyglądem. Duchowny miał 109 lat, był bardzo chudy, a jego skóra pomarszczona. Auyary widząc duże zainteresowanie fanów, zaczęła regularnie publikować wizerunek mnicha.

Niedawno poinformowała, że Luang Pho Yai zmarł.

Mich był wielką sensacją

Filmik na, którym duchowny głaszczę po głowie córkę kobiety wyświetlono aż 111 milionów razy. Mężczyzna otrzymał miano „najstarszego żyjącego człowieka w historii”. Jednakże kobieta nie ujawniała początkowo ile mężczyzna ma lat. Zrobiła to kilka tygodni przed jego śmiercią. Internauci byli zaskoczeni, że mężczyzn ma 109 lat. Jego wygląd skazywał na wiele więcej.

@aui.saranya_kh

เมื่อเหลนน้อยมาเรียกหา หลวงตาสัมผัสได้ถึงความรักและห่วงใย เรียกมาเคาะหัวให้พรเหลนเลย สาธุๆๆ🙏🙏

♬ บทเพลงสวดบารมี 30 ทัศ – ocean media

Ponadto w internecie można zobaczyć jak wyglądała ceremonia pogrzebowa mnicha. Na jego pogrzeb przybyło wiele osób, w tym duchowni z klasztoru do którego należał mnich. Ciało zmarłego umieszczono na katafalku i wystawiono na widok publiczny.

Źródła: portal.abczdrowie.pl

Może Cię zainteresować