×

Mało kto wie, ile dobrodziejstw kryje się w skórce arbuza. Nie wyrzucaj jej

Zwykle, gdy mowa jest o arbuzie, przychodzi mi do głowy, jak smaczny i soczysty jest ten owoc. Jest wypełniony witaminami i minerałami, które sprawiają, że jesteśmy zdrowi. Natomiast mało kto wie, że jego skórka posiada bardzo silne i dobroczynne właściwości…

Biało-zielona, twarda powłoka arbuza jest o wiele cenniejsza dla naszego zdrowia niż jego zawartość!

Jesteśmy pewni, że kiedy poznasz tajemnicę, co kryje się w skórce arbuza, nie będziesz już jej wyrzucać. Co ciekawe, kraje Azji Południowej i Stanów Zjednoczonych włączają tę część arbuza do sałatek.

Powłoka arbuza jest bogata w witaminy A, B6 i C oraz potas, magnez i cynk. Wszystkie te witaminy i minerały sprawią, że organizm będzie lepiej pracować i będzie miał więcej energii. Ale to nie wszystko, ponieważ skorupa posiada również likopen. Substancja ta jest silnym przeciwutleniaczem, bardzo skutecznym w zapobieganiu chorobom.

Korzystne działanie skórki arbuza:

Ta część owoców jest również bogata w cytrulinę, niezbędny aminokwas dla prawidłowego funkcjonowania mięśni. Dzięki cytrulinie można szybko i bez wysiłku uzyskać masę mięśniową. Z drugiej strony, błonnik obecny w tej części owoców stymuluje utratę wagi.

Inną zaletą cytruliny jest to, że zmniejsza niepokój, co sprawia, że ​​czujesz się zrelaksowany przez długi czas. Substancja ta ma także właściwości diuretyczne i eliminuje nadmiar płynów z organizmu.

Jak możemy ją zjeść?

Dobrym pomysłem jest posiekanie skórki na małe kawałki i dodanie jej do sałatki. Możemy jej również używać do koktajli.

Nie marnuj najbardziej pożywnej części arbuza. Zacznij korzystać z jej dobrodziejstw już dziś!

Może Cię zainteresować