×

Zdarza Ci się nie ściągnąć stanika na noc? Sprawdź, czy nie szkodzisz swoim piersiom!

Nosić biustonosz podczas snu czy nie nosić, oto jest pytanie…To dylemat na miarę twórczości Szekspira. W tym artykule przyjrzymy się zarówno zaletom, jak i wadom noszenia stanika podczas snu oraz postaramy się obalić mity związane z tym tematem.

Z jednej strony kobiety mówią, że nie zaleca się noszenia biustonosza w trakcie snu, ponieważ sprawia, że czujesz się skrępowana, pozostawia ślady na ciele i niekorzystnie wpływa na węzły chłonne oraz zwiększa ryzyko powstawania raka piersi.

Z drugiej strony są kobiety, takie jak Marilyn Monroe, które uważają, że noszenie biustonosza przez cały czas, nawet podczas snu, podtrzymuje biust i zapobiega jego opadaniu. Czego się nie robi dla pięknego wyglądu…

Co jest prawdą?

Z medycznego punktu widzenia, węzły chłonne pod pachami działają, aby naturalnie filtrować i opróżniać piersi z płynu limfatycznego, a także zapobiegać zakażeniom i powstawaniu komórek rakowych.

Nie ma dowodów na to, że noszenie biustonosza podczas snu może zablokować działanie węzłów chłonnych. Zatem twierdzenie, że taka praktyka zwiększy ryzyko raka piersi, nie powinna być brana pod uwagę.

Teraz spójrzmy na sytuację z drugiej strony… Czy biustonosz założony podczas nocy uniemożliwi opadanie piersi? Można powiedzieć, że nie ma żadnej potwierdzonej naukowo informacji, aby poprzeć to stwierdzenie. W rzeczywistości opadanie piersi jest zależne od wieku, genetyki, ciąży lub karmienia piersią.

Poza tym, kobiety, które posiadają biust w rozmiarze miseczki C lub większy, powinny wybrać miękkie biustonosze, które będą zapobiegać obwisaniu piersi, a do tego będą one w nich lepiej wyglądać.

Noszenie biustonosza podczas snu nie zwiększa ryzyka raka piersi, ani nie zapobiegnie opadaniu piersi. Więc możesz zdecydować, która opcja jest dla Ciebie bardziej komfortowa.

Więc jeśli zdecydujesz się używać biustonosza podczas snu, pamiętaj, aby wybrać ten wykonany z naturalnego włókna i z miękką miseczką, która prawidłowo podtrzyma piersi.

Może Cię zainteresować