Kategorie CiałoDieta i odchudzanieOdżywianieTwarzUrodaZdrowie

Tak może zareagować Twoja skóra, jeśli całkowicie zrezygnujesz z picia kawy

Nie ulega wątpliwości, że kofeina ma korzystny wpływ na skórę. Nic więc dziwnego, że jest jednym z podstawowych składników wielu produktów do pielęgnacji skóry. Nie oznacza to jednak, że sprawdzi się tylko w sytuacji, kiedy ma bezpośredni kontakt z zewnętrzną warstwą skóry.

Filiżanka kawy może dostarczyć Ci istotnych dla Twojego zdrowia, a także wyglądu skóry pierwiastków. Z tego też względu całkowite odstawienie kawy może mieć negatywny wpływ na kondycję Twojej skóry. Przyjrzyjmy się temu z bliska…

Tak zareaguje Twoja skóra, jeśli całkowicie zaprzestaniesz picia kawy

#1 Na Twojej twarzy mogą pojawić się wypryski

Kawa ma właściwości przeciwutleniające i silnie właściwości przeciwzapalne, które są korzystne dla Twojej skóry. Według badań regularne picie kawy może pomóc zmniejszyć stan zapalny, który może wywoływać trądzik twarzy, a także być przyczyną przebarwień skóry mających związek z jej stanem zapalnym.

nie piję kawy
Pixabay

#2 Walka z cellulitem może być trudniejsza

Antyoksydanty zawarte w kawie redukują powstawanie cellulity, czyli tzw. skórki pomarańczowej. Kofeina powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych pod skórą, co ma korzystny wpływ na przepływ krwi.

#3 Zwiększona pigmentacja

Filiżanka kawy dziennie może pomóc chronić skórę przed tzw. fotostarzeniem – przyspieszonym starzeniem się skóry na skutek działania promieni słonecznych. Wiele pierwiastków śladowych występujących w kawie, takich jak kwasy chlorogenowe, pomaga zredukować widoczność plam pigmentacyjnych.

libreshot

#3 Walka z trądzikiem różowatym może być trudniejsza

Trądzik różowaty to bardzo częsta choroba skóry. Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych zmaga się z nim… 14 milionów ludzi! Jego głównym objawem jest pojawienie się zaczerwienienia i zapalnych wykwitów w centralnej części twarzy. Badania dowodzą, że picie kilku filiżanek kawy dziennie może zapobiegać trądzikowi różowatemu.

#4 Pozbycie się cieni pod oczami może być trudniejsze

Kawa to doskonałe „antidotum” na cienie pod oczami. Kofeina wpływa na pracę naczyń krwionośnych, które przyczyniają się do powstawania cieni pod oczami, przez co w konsekwencji są one mniej widoczne.

Pixabay

#5 Skóra może starzeć się szybciej

Choć prawdą jest, że picie zbyt dużej ilości kawy może wysuszać skórę, może również chronić ją przed uszkodzeniami słonecznymi. Grupa naukowców przebadała ponad 100 kobiet i odkryła, że osoby pijące kawę mają znacznie mniejsze szanse na wystąpienie przebarwień słonecznych.

Ile filiżanek kawy wypijasz dziennie? Czy zauważyłaś jej wpływ na kondycję Twojej skóry?

Źródła: brightside.me
Fotografie: libreshot.com