×

22 rzeczy, które negatywnie wpływają na erekcję i życie seksualne mężczyzn. Warto zmienić nawyki!

Bądźmy szczerzy, penis jest oczkiem w głowie każdego faceta. Wierny towarzysz, który mieszka tam, gdzie słońce nie dochodzi. Jest doceniany nawet bardziej niż pies, ponieważ, dzięki penisowi faceci mogą cieszyć się jedną z najpiękniejszych rzeczy w życiu … seksem.

Niestety, większość z nich nie zdaje sobie sprawy, jak niektóre codzienne nawyki mogą wpływać na kondycję penisa. Jeśli chcesz dopieścić swoją przyjaźń z kolegą w spodniach, to przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się co robisz źle. Jeśli już będziesz wiedzieć, co robisz źle i to naprawisz, Twój penis już wkrótce stanie się mocarzem!

Oto 22 rzeczy, które wpływają na erekcję i życie seksualne:

#1 Brak higieny jamy ustnej jest nie tylko zły dla Twoich zębów, ale także dla penisa.

Według badania opublikowanego przez wydawnictwo specjalizujące się w periodontologii, kiedy niedobrze umyjesz zęby, więcej bakterii przedostaje się do ciała, a przede wszystkim do krwiobiegu, co poważnie wpływa na krążenie krwi. To zła wiadomość dla Twojego penisa, ponieważ przepływ krwi może nie być dostatecznie dobry…

#2 Nadmiar kilogramów jest zabójczy dla libido!

Dodatkowe kilogramy powodują dodatkowy wysiłek serca i mogą powodować wysokie ciśnienie krwi, nie mówiąc już o cukrzycy. To wszystko może również sprawić, że praca hormonów w Twoim organizmie będzie zaburzona. Wszystkie te przyczyny mogą zrujnować kondycję Twojego przyjaciela w spodniach oraz szansę na uzyskanie prawidłowej erekcji.

#3 Za dużo palisz!

Brytyjscy specjaliści przeprowadzili test na 65 mężczyznach, aby pomóc im rzucić palenie, ale zauważyli, że 20 procent z nich miało nieprawidłową erekcję. Po 8 tygodniach od rzucenia palenia mężczyźni pozbyli się zaburzeń.

Badania wykazały również, że regularne stosowanie tytoniu zmniejsza wielkość członka do rozmiarów, na które większość z mężczyzn nie może sobie pozwolić.

#4 Konsumpcja zbyt dużej ilości soi może być zła dla męskiego libido.

Produkty na bazie soi zawierają substancje podobne do ludzkiego estrogenu, hormonu żeńskiego, który w przypadku mężczyzny może spowodować pogorszenie się poziomu libido i testosteronu.

#5 Nie ćwiczysz tyle ile powinieneś?

Według badania przeprowadzonego przez Centrum Medyczne Cedar-Sinai mężczyźni, którzy regularnie wykonują ćwiczenia, mają dużo lepszy seks niż ci, którzy tego nie robią. Badanie to obejmowało 300 mężczyzn. Dzięki ćwiczeniom nie tylko będziesz mógł dłużej harcować w łóżku, ale również cieszyć się ze zbliżenia tak jak nigdy.

#6 Ćwiczenie jest tak ważne, że wspomnimy o tym drugi raz!

Aktywność fizyczna wraz z upływem lat może zapewnić, że erekcja będzie prawidłowa, a organizm zdrowy. Nie musisz spędzać godzin na siłowni, nawet chodzenie kilka razy w tygodniu może mieć znaczenie. Jeśli jesteś leniem kanapowym, Twoje szanse na cierpienie z powodu zaburzeń erekcji będą wzrastać.

#7 Nie pijesz wystarczająco dużo kawy.

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Teksasie, picie 2 lub 3 filiżanek kawy dziennie może pomóc uniknąć zaburzeń erekcji. To dlatego, że kawa rozluźnia tętnice i umożliwia przepływ krwi. Panowie, odpalajcie swoje silniki każdego ranka w towarzystwie filiżanki kawy.

#8 Odżywianie i dieta odgrywają kluczową rolę.

Stosuj dietę wypełnioną różnorodnymi świeżymi owocami i warzywami, głównie ze względu na antyoksydacyjne elementy tych produktów. Jedno z badań wykazało, że mężczyźni, którzy jedli owoce bogate w przeciwutleniacze codziennie mają lepszą erekcję.

#9 Potrzebujesz więcej seksu w swoim życiu.

Im więcej seksu masz, tym lepiej dla Ciebie. Przynajmniej to właśnie wynikało z badań z 2008 r. przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Medyczne Stanów Zjednoczonych. Odkryto, że mężczyźni, którzy uprawiają seks mniej niż raz w tygodniu częściej mają słabsze erekcje.

#10 Jeśli chcesz uzyskać sztywność, musisz dodać więcej arbuzów do swojej diety.

Arbuz zawiera aminokwas o nazwie arginina, która rozwija naczynia krwionośne w podobny sposób jak Viagra. Ta alternatywa jest naturalna i zdrowsza oraz pomoże Ci uzyskać twardość skały.

#11 Jeśli spożyjesz zbyt dużo cukru, zatruwasz penisa.

Według profesora  Rajana Bhonsle, prawie 55 procent chorych na cukrzycę cierpi na zaburzenia erekcji, a pozostałe 45 procent często doświadczają trudności podczas współżycia.

#12 Używasz zbyt dużo środków ochrony przeciwsłonecznej.

Narodowy Instytut Zdrowia w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie popiera fakt, że potrzebujesz ochrony przeciwsłonecznej, aby zapobiec rakowi skóry. Trzeba natomiast pamiętać, że może on również zwiększyć szanse na bezpłodność. Aby tego uniknąć, zastosuj niewielką ilość środka ochrony przeciwsłonecznej i upewnij się, że wchłonął się przed kąpielą.

#13 Oglądasz zbyt dużo telewizji i zabijasz spermę.

Mężczyźni, którzy oglądają ponad 20 godzin telewizji w tygodniu, mają 44-procentowe zmniejszenie liczby plemników. Takie spędzanie czasu może również wpływać na ich pragnienie seksualne i erekcję. Więc może ograniczysz oglądanie ulubionego serialu i zajmiesz się czymś nieco bardziej przyjemnym…

#14 Zmęczenie vs. seks

Kiedy jesteś zmęczony, brak pożądania będzie Ci boleśnie doskwierał. Twoje ciało musi być wypoczęte, aby dobrze działać w sypialni. W przeciwnym razie będziesz walczyć z zaburzeniami erekcji, a także własnym zmęczeniem.

#15 Jesz zbyt dużo śmieci.

Czas pomyśleć o swoim ciele jako o świątyni. Badanie przeprowadzone w 2011 r. Przez Uniwersytet Harvard wykazało, że spożycie nasyconego tłuszczu wpływa nie tylko na wyniki seksualne, ale może również powodować bezpłodność.

#16 Bycie zbyt ryzykownym w łóżku może sprawić, że pościel stanie się zimna.

Można pomyśleć, że próbowanie nowości w sypialni jest dobrą rzeczą, ale jeśli przesuniesz granice za daleko, może to doprowadzić do poważnych obrażeń, takich jak złamanie prącia, które jest nie tylko bardzo bolesne, ale spowoduje, że zostaniesz wykluczony z gry na jakiś czas.

#17 Leki przeciwdepresyjne mogą zabić życie seksualne.

Niestety, zaburzenia erekcji są efektem ubocznym działania leków antydepresyjnych. Dłuższe leczenie może powodować trudność w utrzymaniu erekcji, trudności z osiągnięciem orgazmu, a nawet wytryskami.

#18 Stres i niepokój odgrywają kluczową rolę w łóżku.

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia ze stresem w pracy, problemami finansowymi czy sprzeczkami rodzinnymi, wszystkie te rzeczy będą podcinać skrzydła Twojego libido. Dlatego ważne jest, aby zidentyfikować źródło stresu i pozbyć się go, jeśli chcesz, aby rzeczy powróciły do normalności w sypialni.

#19 Lekarstwa na wysokie ciśnienie mogą sprawić, że erekcja będzie słabsza.

Biorąc pod uwagę działanie leków na wysokie ciśnienie krwi, nie powinniśmy się temu dziwić. Ponieważ większość mężczyzn powyżej 35 roku życia cierpi na wysokie ciśnienie krwi ze względu na stres i nie mają innego wyboru, muszą spożywać medykamenty.

#20 Problemy w związku mogą być równie szkodliwe dla życia seksualnego, jak problemy zdrowotne.

Zaburzenia erekcji związane z problemami w relacji są trudne do zdiagnozowania. Większość facetów będzie zmagać się z tym problemem sam na sam, nawet jeśli gniew, konflikt lub depresja nie pozwala na normalne współżycie. Oczyszczenie atmosfery może być najlepszym rozwiązaniem.

#21 Jeśli masz niską samoocenę, twój seks może nie być udany.

Faceci, którzy cierpią z powodu słabej samooceny, często walczą o osiągnięcie lub nawet utrzymanie erekcji. Na Uniwersytecie w Kalifornii badacze odkryli, że mężczyźni poniżej 40 roku życia, którzy mieli problemy z poczuciem własnej wartości, cierpieli również z powodu niepokoju seksualnego. To prawdziwe zabójstwo dla nastroju w łóżku.

#22 Bycie pijanym przyczynia się do słabego wzwodu.

Alkohol zmniejsza poziom testosteronu u mężczyzn i zwiększa poziom estrogenów. Dlatego tak wielu facetów, którzy wchodzą do łóżka z piękną kobietą po kilku drinkach, ma problem z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji.

Może Cię zainteresować