Kategorie Urazy i wypadkiZdrowie

9 codziennych nawyków, które stopniowo szkodzą naszemu zdrowiu. Będziesz zaskoczony

Złe nawyki dla zdrowia potrafią doprowadzić do jego pogorszenia. I mimo, że starasz się o siebie dbać, może być kilka rzeczy, których nie zauważasz.

Wszyscy wiedzą, że nawyki takie jak palenie lub spożywanie dużej ilości śmieciowego jedzenia mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale istnieje wiele mniej znanych szkodliwych nawyków, które stały się częścią naszego codziennego życia.

Poznaj je wszystkie!

# Złe nawyki dla zdrowia:
Trzymanie portfela w tylnej kieszeni

Każdy, kto nosi portfel, wie, że najwygodniejszym miejscem do przechowywania jest tylna kieszeń dżinsów. Chociaż może to być wygodne, zdecydowanie nie jest zdrowe. Siedzenie na portfelu nawet przez 15 minut może spowodować przesunięcie kręgosłupa i więzadła kręgosłupa.

To ostatecznie stworzy asymetrię, która może zakłócić normalne wyrównanie kręgosłupa. Długotrwałe siedzenie na portfelu może powodować przewlekły ból pleców, rwę kulszową i krzywiznę kręgosłupa.

Złe nawyki dla zdrowia
brightside.com

#2 Mycie rąk gorącą wodą

Różne badania potwierdziły, że ciepła i zimna woda są równie skuteczne w zabijaniu zarazków i usuwaniu bakterii z naszych rąk. Według tych badań, niezależnie od tego, czy było to 38°C, czy 16°C, temperatura wody nie odgrywała istotnej roli w redukcji bakterii. Ponadto udowodniono, że zimna woda jest w rzeczywistości zdrowsza dla naszych rąk niż gorąca woda.

#3 Złe nawyki dla zdrowia:
Picie z plastikowych butelek

Logiczne byłoby założenie, że picie z plastikowych butelek jest bezpieczne i zdrowe. Jednak nie wszystkie materiały są równie bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Plastikowe butelki stanowią zagrożenie ze strony substancji chemicznych, które uwalniają pod wpływem wysokiej temperatury.

Na przykład, jeśli zostawisz butelkę w samochodzie w upalny dzień, powierzchowne warstwy plastiku mogą uwalniać toksyczną substancję chemiczną , która może zanieczyścić wodę.

#4 Zbyt szybkie spożywanie jedzenia

Wiele badań wykazało, że szybkie jedzenie może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Szybkie jedzenie może przyspieszyć przybieranie na wadze, a nawet może zwiększyć ryzyko chorób serca , cukrzycy i udaru mózgu.

#5 Złe nawyki dla zdrowia:
Mycie zębów zaraz po jedzeniu

Mimo że niektórzy z nas mają tendencję do mycia zębów zaraz po jedzeniu, według wielu badań, przed szczotkowaniem należy poczekać co najmniej 30 minut po jedzeniu. Nasze zęby są chronione szkliwem, a kwasy wytwarzane przez różne pokarmy mogą zetrzeć to szkliwo ochronne, co oznacza, że ​​nasze zęby są w najsłabszym stanie zaraz po spożyciu posiłku.

#6 Czyszczenie uszu patyczkami

Czyszczenie uszu specjalnymi patyczkami wyrządza więcej szkód niż pożytku. Według  badań czyszczenie uszu za ich pomocą popycha woskowinę dalej, aż do kanału słuchowego. Może to również prowadzić do infekcji, perforacji błony bębenkowej, woskowiny i szumów usznych.

#7 Złe nawyki dla zdrowia:
Korzystanie z suszarki do rąk

Suszarki do rąk mogą być rozwiązaniem bardziej przyjaznym dla środowiska niż ręczniki papierowe, ale z pewnością nie są dla nas zdrowsze. Badanie wykazało, że suszarki do rąk w toaletach publicznych rozprzestrzeniają zarazki kałowe na dłonie. Mechanizm wykorzystywany przez suszarki do rąk przez wdmuchiwanie powietrza jest zwykle podatny na przenoszenie bakterii w powietrzu toalety.

#8 Picie zbyt dużej ilości soku

Powszechnie wiadomo, że sok pomarańczowy jest bogaty w witaminę C, witaminę B i różne przeciwutleniacze. W rzeczywistości picie soku jest uważane za zdrowy nawyk. Jednak picie zbyt dużej jego ilości może być szkodliwe dla naszego zdrowia, ponieważ może powodować próchnicę zębów, cukrzycę typu 2 i otyłość.

#9 Złe nawyki dla zdrowia:
Spożywanie zbyt dużej ilości soli

Chociaż sól może poprawić smak naszego jedzenia poprzez dodanie bardzo potrzebnego wzmocnienia smaku, nie jest to dobre dla naszego zdrowia. Ilość spożywanej soli ma bezpośredni wpływ na zdrowie i jest związana z warunkami takimi jak wysokie ciśnienie krwi, choroby serca i rak żołądka.

Źródła: brightside.me