×

7 codziennych nawyków, które rujnują Twoją postawę i mogą wywoływać dokuczliwy ból

Ludzki organizm jest niczym żarówka. Jeśli będziemy zapalać światło setki lub tysiące razy, żarówka finalnie odmówi posłuszeństwa i najzwyczajniej w świecie się spali. Podobnie jest z nami. Jeśli każdego dnia będziemy praktykowali złe nawyki, które rujnują naszą postawę, zaczniemy odczuwać ból, który finalnie może przekształcić się w coś znacznie poważniejszego

Twoja codzienna postawa ma kluczowe znaczenie nie tylko dla zdrowia, ale także dla dobrego samopoczucia. Prawidłowa postawa może zmniejszyć ogólne zmęczenie, poprawić nastrój, a nawet pomóc osobom cierpiącym na depresję – to nie żarty! Problem w tym, że niektóre, z pozoru nic nie znaczące nawyki, które weszły Ci w krew, mogą mieć negatywny wpływ na na Twoją postawę. Przyjrzyj się im z bliska i odpowiedz sobie na pytanie, które z nich dotyczą Twoje osoby, a następnie postaraj się je wyeliminować ze swojego życia.

7 codziennych nawyków, które rujnują Twoją postawę i mogą wywoływać dokuczliwy ból

#1 Nosisz torbę typu crossbody

Regularne noszenie torby, która przeważa swoim ciężarem w jednym kierunku, jest jedną z najgorszych rzeczy, jaką możesz zrobić dla swojej postawy. I choć duże torby wydają się być kuszące, bo zmieścimy w nich więcej, musisz pamiętać, że im cięższa tego typu torba, tym bardziej cierpią na tym Twoje plecy. Kiedy nosisz torbę na jednym ramieniu, a ciężar nie jest rozłożony równomiernie, może to prowadzić do urazów szyi, ramion, złej postawy, a nawet bólów głowy (kto by pomyślał?).

#2 Przetrzymywanie telefonu głową podczas rozmawiania

Wielogodzinne przesiadywanie przez komputerem nie sprzyja Twojej postawie. Samo siedzenie to jednak nie jedyny problem, który może wyrządzić krzywdę Twoim plecom. Przetrzymywanie telefonu głową podczas rozmawiania z drugą osobą może co prawda umożliwić swobodne pisanie czy korzystanie z laptopa, ale ostatecznie jeszcze bardziej szkodzi Twojemu kręgosłupowi, zwłaszcza, kiedy często korzystasz z telefonu. Twoja szyja i ramiona nie są przeznaczone do regularnego utrzymywania tej pozycji. Zły nawyk może odbić się na kondycji górnej części pleców i rzutować na Twoją postawę.

#3 Praca z laptopem

Możliwość zabrania laptopa ze sobą dosłownie wszędzie ma swoje plusy i minusy. Minusem jest fakt, że nierzadko w takiej sytuacji bierzemy go na kolana, przez co musimy się pochylić i patrzeć w dół, aby cokolwiek na nim zobaczyć. W dłuższej perspektywie czasu może prowadzić to do złej postawy. W rzeczywistości ciągłe patrzenie w dół na ekran może nadwyrężać mięśnie tak samo, jak obciążanie karku blisko 30 kg ciężarem!

20,000+ Free Business & Computer Images - Pixabay

#4 Dodawanie mleka do kawy

Ta pozycja może być dla Ciebie niemałym zaskoczeniem, ale uwierz, że nie znalazła się na tej liście przypadkowo. Choć mleko i inne produkty mleczne według wielu osób są częścią zdrowej, dobrze zbilansowanej diety, w rzeczywistości mogą powodować stany zapalne, a co gorsze nasilać istniejący już ból pleców. Podobne działanie będzie miała zawarta w kawie kofeina.

#5 Częste prasowanie

Mało kto prasuje tak, aby nie pochylać się nad deską do prasowania, co z kolei może odbić się na postawie. Jeśli często prasujesz, użyj krzesła z wysokim oparciem i umieść zwinięty ręcznik za plecami, aby zapobiec garbieniu się.

#6 Spanie pod ciężkim przykryciem

Co prawda nie chodzi tutaj o samo spanie. Spanie pod dużym, ciężkim i puszystym kocem niewątpliwie jest bardzo miłe i przytulne. Problem pojawia się podczas ścielenia łóżka, które bardzo często wymaga pochylenia się, co przekłada się na obciążenie pleców. Aby uniknąć nieprzyjemności z tego tytułu, wybierz lżejsze przykrycie.

#7 Noszenie okularów

Czy wiesz, że noszenie źle dobranych okularów może być przyczyną bólu szyi, co z kolei wpłynie negatywnie na Twoją postawę? Kiedy odchylasz głowę do tyłu, aby spojrzeć przez dolną część soczewek, napinasz mięśnie szyi powodując ucisk.

Czy jest coś jeszcze, co dodałbyś do tej listy?

________________________

*zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować