Kategorie Zdrowie

4 wieczorne nawyki, które rujnują Twoje włosy. Już nigdy nie położysz się z mokrymi włosami

Niestety, nie wszystkie z procedur dbania o włosy są sobie równe, a czasami nawyki, które budujemy przez lata, aby dbać o nasze włosy, mogą mieć zupełnie odwrotny skutek.

via GIPHY

Poznaj 4 nawyków, które są fatalne dla Twoich włosów!

#1 Spanie z mokrymi włosami

To zrozumiałe, że po umyciu włosów w nocy możesz już czuć się wyczerpany i chcieć położyć się do łóżka. Niestety, jest to bardzo szkodliwa rutyna. Dzieje się tak dlatego, że włosy są niezwykle słabe, gdy są wilgotne lub mokre, a w tym stanie jest znacznie większa szansa na ich złamanie.

Tarcie mokrych włosów ocierających się o prześcieradła podczas snu może powodować suchość i złamanie końcówek.

Jeśli jednak naprawdę musisz myć włosy wieczorem, pamiętaj, by pozostawić im wystarczająco dużo do wyschnięcia. Możesz również użyć suszarki do włosów z chłodniejszym powietrzem.

via GIPHY

#2 Korzystanie z kiepskiej jakości materiałów na poszewki

Poszewki z bawełny – i ogólnie z bawełnianych materiałów – mają duże szanse na zwiększenie wypadania włosów. Dzieje się tak, ponieważ bawełna ma tendencję do powodowania dodatkowego tarcia włosów, prowadząc do luźniejszych mieszków włosowych lub pęknięć. Nawet jeśli nie poruszasz się dużo w nocy, najdrobniejsze tarcie może prowadzić do tego problemu.

Jakiego rodzaju pościelwybrać? Satyna lub jedwab to zarówno zdrowsze opcje dla włosów. Jest to dobra inwestycja, ponieważ zapewnia nie tylko lepsze miejsce dla włosów, lecz także i skóry twarzy.

Jeśli nie możesz kupić jedwabiu lub satynowych prześcieradeł, możesz zawinąć włosy w jedwabny szal lub coś podobnego. Nie tylko zapobiegnie to tarciu, lecz także utrzyma włosy na miejscu, aby się nie zaplątały.

via GIPHY

#3 Sposób wiązania włosów przed snem może decydować o tym, czy włosy ulegną uszkodzeniu

Używanie opaski do włosów z metalowymi częściami może być szczególnie szkodliwe, ponieważ metal może faktycznie rozerwać mieszki włosowe podczas snu. Napięte elastyczne paski mogą również uszkodzić włosy, zwłaszcza gdy włosy są mokre.

Zbyt mocne wiązanie włosów – w koński ogon lub kok – jest bardzo szkodliwe. Łatwo jest założyć, że mocne związanie włosów zapobiegnie występowaniu, ale w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.

via GIPHY

#4 Wiele osób decyduje, że zwykłe mycie włosów. Ważne jest, aby wprowadzić dodatkowe kroki poza mycie szamponem

Zaniedbanie stosowania odżywki może doprowadzić do łatwego uszkodzenia włosa. To powoduje, że tracisz wspaniałe właściwości, które mogą zwiększyć wzrost i blask. Pielęgnacja skóry głowy jest również istotna, ponieważ tam są osadzone wszystkie Twoje mieszki włosowe – niezdrowa skóra głowy oznacza domyślnie niezdrowe włosy.

Jak możesz praktykować właściwą pielęgnację włosów? Jeśli masz zamiar myć włosy każdego ranka, to przed pójściem spać użyj produktu do głębokiego nawilżania, który pomoże utrzymać zdrowe włosy podczas snu. W przypadku pielęgnacji skóry głowy należy założyć maskę na skórę przed pójściem spać.

via GIPHY

Stare nawyki umierają ciężko, ale kiedy te nawyki mogą spowodować uszkodzenie włosów, będziesz chciał szukać lepszych rozwiązań

Unikając tych szkodliwych nawyków wieczorowych, które mogą uszkodzić włosy, zapewnisz im zdrowie i lśnienie. A może chcesz podzielić się swoimi pomysłami i sprawdzonymi sposobami na zdrowe włosy?

Źródło: powerofpositivity.com | Fotografie: www.giphy.com | Miniatura wpisu: