Kategorie Zdrowie

Bez cierpienia, bez stresu i bez urazy. 9 nauk Buddy, które natychmiastowo ułatwiają życie

Często jest tak, że nie zauważamy tego, co potrafimy, jak bardzo jesteśmy zdolni i ciągle od siebie wymagamy lub za coś się obwiniamy… Tutaj z pomocą przychodzi nauka buddyzmu.

Jak to zmienić?

Budda – oznacza „przebudzony” lub „oświecony”. Kiedyś Siddhartha Gautama był wielkim duchowym mentorem i założycielem buddyzmu w starożytnych Indiach. W większości tradycji buddyjskich jest uważany za Najwyższego Buddę.

Informacje o Jego życiu, naukach i zasadach monastycznych po jego śmierci zostały usystematyzowane i utrwalone przez jego zwolenników. Dzisiaj chcę omówić kilka ważnych lekcji życia, z których możemy wiele się nauczyć.

9 lekcji życia od Buddy: Nauka buddyzmu

#1 Nie wszystko można mieć od razu

Dzbanek jest napełniany stopniowo, kropla po kropli. Każdy mistrz był kiedyś amatorem. Jeśli jesteś konsekwentny i cierpliwy, odniesiesz sukces! Nikt nie może odnieść sukcesu w ciągu jednej nocy: sukces przychodzi tym, którzy są gotowi zacząć od nowa i ciężko pracować aż dzbanek będzie pełny.

#2 Nauka buddyzmu: Myśli są materialne

Nasza świadomość jest wszystkim. Stajesz się tym, o czym myślisz. Jeśli ktoś mówi lub działa ze złymi myślami, cierpi z tego powodu. Jeśli ktoś mówi lub działa z czystymi intencjami, szczęście podąża za nim.

Aby żyć poprawnie, musisz wypełnić mózg „właściwymi” myślami. Właściwe myślenie da Ci wszystko, czego chcesz; złe myślenie jest złem, które ostatecznie cię zniszczy.

#3 Wybaczaj

Ograniczenie gniewu w sobie jest tym samym, co złapanie gorącego węgla z zamiarem rzucenia nim w kogoś innego, ale to ty się spalisz.

#4 Twoje działania mają znaczenie

Aby wzrastać, musisz działać; aby szybko rosnąć, musisz działać każdego dnia. Przysłowie mówi: „Bóg daje każdemu ptakowi robaka, ale nie wrzuca go do gniazda”. Budda powiedział: „Nie wierzę w przeznaczenie, które spada na ludzi, gdy działają, ale wierzę w przeznaczenie, które spada na nich, jeśli są bezczynni”.

#5 Nauka buddyzmu: Spróbuj zrozumieć

Przestaliśmy walczyć o prawdę, zaczęliśmy walczyć tylko dla siebie. Musisz zastosować wszystkie swoje siły, aby zrozumieć punkt widzenia drugiej osoby. Posłuchaj innych, zrozum ich punkt widzenia, a znajdziesz spokój. Skup się bardziej na byciu szczęśliwym niż prawym.

#6 Pokonaj siebie

Lepiej pokonać siebie niż wygrać tysiące bitew. Wtedy zwycięstwo należy do Ciebie. Aby pokonać siebie, musisz pokonać swój umysł. Musisz kontrolować swoje myśli.

#7 Żyj w harmonii

Harmonia pochodzi z wnętrza. Nie szukaj jej na zewnątrz. Często robimy to tylko po to, by odwrócić naszą uwagę od prawdziwej rzeczywistości. Prawda jest taka, że ​​harmonię można znaleźć tylko w sobie. Harmonia nie jest nową pracą, nowym samochodem ani nowym małżeństwem; harmonia jest pokojem w duszy i zaczyna się od Ciebie.

#8 Nauka buddyzmu: Bądź wdzięczny

Zawsze jest za co podziękować. Nie bądźcie tak pesymistyczni, że przez chwilę, nawet w czasie kłótni, nie jesteście w stanie zrealizować co najmniej dziesięciu rzeczy, za które warto być wdzięcznym.

Nie wszyscy byli w stanie obudzić się dziś rano; Wczoraj niektórzy zasnęli po raz ostatni i już nie będą w stanie okazać swoją wdzięczność.

#9 Podróż

Życie to podróż! Nie odkładaj szczęścia w nieskończoność, starając się osiągnąć cel, który według Ciebie może cię uszczęśliwić. Podróżuj dzisiaj i ciesz się podróżą.


Źródło i fotografie: fithacker.ru | Miniatura wpisu: google.com google.com