×

Masz siwe włosy i nie chcesz używać farby? Ten jeden produkt pomoże Ci się z nimi uporać

Siwe włosy automatycznie dodają nam lat. Nie ma się więc co dziwić, że są zmorą wielu ludzi, a w szczególności kobiet, które są w stanie zrobić naprawdę sporo, aby tylko się odmłodzić. W tym celu często sięgają po pełne chemikaliów środki, które zwykle są nieskuteczne. Tymczasem okazuje się, że w walce z siwymi włosami poradzimy sobie bez używania szkodliwych substancji, a niezbędny do tego produkt prawdopodobnie masz w swoim domu.

Przyczyna siwienia

Zanim przejdziemy do konkretów, zastanówmy się, co jest przyczyną siwienia? Czynników może być kilka: starzenie się, stres, brak snu, nieodpowiednia dieta czy chociażby genetyka. Dzisiejszy tryb życia wielu ludzi, sprawia, że siwe włosy możemy zobaczyć już u ludzi, którzy ledwo co ukończyli 30. rok życia, a nawet młodszych. Zapoznaj się z kilkoma czynnikami, które przyśpieszają ten proces.

Popularna metoda radzenia sobie z siwizną

Jedną z najpopularniejszych metod radzenia sobie z siwymi włosami jest oczywiście użycie farby. Warto mieć jednak świadomość, że są one pełne szkodliwych, przesuszających włosy substancji chemicznych, które wpływają również negatywnie na skórę głowy.

Naturalny produkt, który pomoże Ci w walce z siwymi włosami

Na szczęście farby to nie jedyne rozwiązanie w walce z siwizną. Produkt, które godnie je zastąpi, znajduje się prawdopodobnie w Twoim domu, bowiem bardzo często ląduje na naszych talerzach podczas rodzinnych obiadów. Chodzi o… ziemniaki! Tak, to ziemniaki mają zdolność do przywrócenia siwym włosom naturalnego koloru. Co prawda będziesz potrzebować do tego kilka tygodni lub nawet miesięcy, nie mniej jednak Twoje włosy na tym nie ucierpią jak w przypadku farby.

Sposób użycia

  1. Obierz 5 średniej wielkości ziemniaków
  2. Gotuj obierki w dwóch szklankach wody
  3. Zmniejsz ogień, kiedy woda zacznie wrzeć, i gotuj obierki przez kolejne 15 minut, po czym odczekaj do ostygnięcia mieszaniny
  4. Umieść ugotowane obierki w misce, a wodę z gotowania przelej do szklanej butelki – można dodać do niej kroplę olejku lawendowego, aby otrzymać przyjemny zapach
  5. Umyj włosy, nałóż odżywkę i pozostaw ją na 2 minuty przed spłukaniem
  6. Po spłukaniu wmasuj wodę z obierek ziemniaków we włosy
  7. Po wyschnięciu umyj włosy szamponem
  8. Nie trzymaj wody z ziemniaków w lodówce
  9. Zabieg powtarzaj 2-3 razy w tygodniu

Efekty przyjdą już niebawem!

Źródła: zdroweporadniki.pl, 5mindlazdrowia.pl
Fotografie: pixabay.com

Może Cię zainteresować