×

Jeżeli Twój dezodorant nie daje rady, czas sięgnąć po limonkę!

Każdy się poci, ale nikt nie lubi brzydko pachnąć i właśnie dlatego masowo używamy dezodorantów. Przykry zapach ciała jest spowodowany przez bakterie i grzyby, które obecne są na naszej skórze, ale nie pot sam w sobie.

<a href=instagram.com">

instagram.com

Może to zabrzmi dla Ciebie niewiarygodnie, ale pot może w rzeczywistości pomóc w leczeniu infekcji. Mianowicie, pot zawiera związek zwany dermicydyną, która skutecznie zwalcza niebezpieczne bakterie, zanim wyrządzą nam poważniejsze szkody.

<a href=checkthesethings.com">

checkthesethings.com

Używanie antyperspirantów zatyka kanały potowe poprzez osadzanie się różnych substancji w nich zawartych, przyczyniając się do wzrostu liczby bakterii.

Możesz z łatwością zapobiec temu procesowi poprzez unikanie antyperspirantów i dezodorantów komercyjnych. Dzięki temu ograniczysz również narażenie na szkodliwe toksyny i syntetyczne substancje.

Jak skutecznie zastąpić sklepowy dezodorant?

<a href=instagram.com">

instagram.com

Fakt, że stosowanie komercyjnych dezodorantów nie jest wskazane nie oznacza, że należy przestać stosować odpowiednią higienę. Najlepiej wybierać naturalne i bezpieczne alternatywy.

Limonka jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie świeżości pod pachami!

<a href=instagram.com">

instagram.com

Ten drobny owoc cytrusowy ma niesamowitą moc, którą można wykorzystać do zwalczania przykrego zapachu ciała w bezpieczny i naturalny sposób.

Wystarczy przeciąć na pół owoc limonki i pocierać nim pachy każdego poranka przed ubraniem się, aby sok mógł wyschnąć. Efekty naprawdę mogą zaskoczyć! Warto wypróbować tę metodę. Możesz być pewien, że Twoje pachy pozostaną suche i pachnące świeżością przez następne kilka godzin.

https://www.instagram.com/p/BFcvB6dI0Qh/

Może Cię zainteresować