×

6 naturalnych sposobów na mszyce. Są skuteczne i bezpieczne dla roślin

Jeśli masz problem z mszycami pojawiającymi się na Twoich roślinach dobrze trafiłeś. Kiedyś również zmagałam się z tym problemem i nawet środki kupowane w sklepach nie mogły sobie z nimi poradzić. Dopiero sposób, który poleciłam mi sąsiadka pomógł pozbyć się ich raz na zawsze.

Nie dość że sklepowe środki przeciw insektom nie zawsze działają to w dodatku zawierają chemiczne substancje, które mogą szkodzić zarówno roślinom jak i ludziom. W tym artykule podzielimy się z Tobą naturalnymi metodami na pozbycie się mszyc z Twoich roślin.

1# Tytoń

źródło: canva

źródło: canva

70 g tytoniu gotuj przez około godzinę w 1,5l wody. Po ostudzeniu przecedź mieszankę i dodaj wody ,aby ją rozcieńczyć. Preparatu możesz użyć do opryskiwania roślin zaatakowanych przez mszyce, larwy gąsienic i mączników. Najczęściej wykorzystywany jest przy uprawach pomidorów.

2# Musztarda

źródło: canva

źródło: canva

Mszyce bardzo nie lubią musztardy. Dlatego jest to świetny sposób na walkę z nimi. Wystarczy, że w dużej misce zmieszasz 200 g musztardy z wodą i spryskasz rośliny.

3# Skórka z pomarańczy

źródło: canva

źródło: canva

Cytrusy ze względu na swój mocny zapach skutecznie odstraszają różnego rodzaju insekty. Do przygotowania preparatu użyj 1kg umytej skórki pomarańczy i 10 l wody. Wrzuć skórkę do wody i pozostaw na co najmniej 3 dni. Następnie spryskaj zaatakowane rośliny.

4# Rumianek

źródło: canva

źródło: canva

Rumianek poradzi sobie z mszycami a ponadto odżywki twoje rośliny. Dodaj 10 l ciepłej wody do kilograma suszonych kwiatów rumianku. Pozostaw mieszankę na 12 godzin i użyj preparatu w walce z insektami.

5# Popiół drzewny

źródło: canva

źródło: canva

Popiół drzewny jest idealny do odżywiania kwiatów, ale również pomaga w walce z niechcianymi insektami. Do 5 l wrzącej wody dodaj 300 g popiołu drzewnego. Po ostygnięciu mieszanki dorzuć 20 g pokruszonego mydła wszystko dokładnie wymieszaj i spryskaj rośliny.

6# Wyciąg z czosnku

źródło: canva

źródło: canva

Czosnek raz na zawsze swoim silnym zapachem odstraszy mszyce z roślin. 25 ząbków czosnku zetrzyj na tarce lub rozgnieć w prasce. Czosnek zalej 1l wrzącej wody i przecedź preparat przez sito. Przelej powstałą mieszankę do butelki i zastosuj na zaatakowane rośliny.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl