×

NASA zaleca posiadanie tej rośliny w sypialni. Dlaczego?

To bardzo powszechna i łatwa w utrzymaniu roślina, która znajduje się w wielu polskich domach. Mowa o sansewieria zwanej również wężownicą lub językiem teściowej. Jednym z jej największych zalet jest to, że skutecznie oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń. Potwierdza to nawet NASA.

Roślina ta pochodzi z Afryki i gorących rejonów Azji. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu układowi liści przypominającego węża lub szable. W ostatnich czasach zyskała na popularności ze względu na swoje właściwości oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń. Ponadto wężownica ma również dobry wpływ na regulację wilgotności powietrza.

Jeżeli cierpisz na bezsenność, bóle głowy lub masz słabą odporność być może związane jest to z dużą zawartością formaldehydu twojej sypialni. Związek ten zawarty jest w farbach stosowanych do malowania pomieszczeń. Niestety wykazuję on negatywnie wpływa na układ oddechowy.

Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie posiadanie w sypialni sansewieria, gdyż oczyści powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń i poprawi Twoją jakość snu. Roślina ta sprawdzi się również w pomieszczeniach znajdujących się przy zatłoczonych ulicach, w których często używa się urządzeń elektronicznych tj. biura.

Prosta w pielęgnacji

Sansewieria jest jednym z najmniej wymagających roślin. Bez względu na środowisko w którym się znajduje dobrze sobie radzi. Nie wymaga również częstego podlewania, przesadzania i skomplikowanej pielęgnacji. Może znajdować się w pomieszczeniach o dużym nasłonecznieniu jak również w tych ciemniejszych. Te czynniki sprawiają, że jest bardzo przyjemna w uprawie roślina.

Źródła: www.msn.com

Może Cię zainteresować