Kategorie Medycyna naturalnaNaturalne lekarstwaPoradyZdrowie

Dzięki tej miksturze oczyścisz tętnice i zapobiegniesz chorobom serca

Zdrowie trzeba wspierać na różne sposoby. Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, suplementacja lub nawet leki. Jednak zanim po nie sięgniemy, warto skorzystać z tego co oferuje nam natura. Nie wiesz jak? Chętnie Ci podpowiemy.

Mikstura na oczyszczenie tętnic z zalegającego cholesterolu

cholesterol w tętnicy
źródło: canva

Podzielimy się z Wami dzisiaj przepisem na leczniczy napój, który możecie przyrządzić samodzielnie w domu. Mikstura ta jest szczególnie polecana osobom starszym, które przez wiele lat zmagały się z podwyższonym ciśnieniem bądź niewłaściwym poziomem cholesterolu.

W dzisiejszych czasach choroby serca są prawdziwą plagą. W Polsce co roku na zawał umiera blisko 15 tysięcy osób. A należy przypomnieć, że tego typu schorzenie jest najczęściej powikłaniem nieleczonych dolegliwości ze strony układu sercowo-naczyniowego.

cholesterol
źródło: canva

Najczęstsze schorzenia układu sercowo-naczyniowego:
– nadciśnienie tętnicze,
– miażdżyca,
– choroba wieńcowa,
– podwyższony poziom cholesterolu,
– choroba niedokrwienna serca,
– niewydolność serca,
– wady zastawkowe serca,
– żylna choroba zakrzepowo-zatorowa,
– niewydolność żył i żylaki,

Eksperci zwracają uwagę, że jednym z najistotniejszych czynników wpływającymi na rozwój danej choroby jest styl życia. Osoby spożywające produkty wysoko-przetworzony, fast-food, dania gotowe, słodycze czy gazowane napoje słodzone zdecydowanie częściej chorują na powyższe schorzenia.

Przez tego typu produkty w naszych tętnicach dochodzi do odkładania się tłuszczu. Jeżeli nie zareagujemy w porę możemy doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na zmianę. Jeżeli masz chęci do tego, aby poprawić swoje zdrowie, możemy Ci w tym pomóc. Żeby oczyścić żyły z zalegających złogów oraz wspomóc pracę serca wystarczy regularnie spożywać ten napój.

rodzynki
źródło: youtube

Napój oczyszczający tętnice

Składniki:

– 1 szklanka rodzynek,
– 1 litr wody,
– 2 łyżeczki startego imbiru,
– 4 łyżeczki liściastej zielonej herbaty,
– 2 łyżeczki miodu.

rodzynki w garnku
źródło: youtube

Przygotowanie:

Na początku zalej rodzynki gorącą wodą, aby pozbyć się substancja jakimi są pokryte. Następnie umieść je w garnku i zalej jednym litrem wody. Garnek umieść na palniku i podgrzewaj przez około 10 minut. Co jakiś czas przemieszaj rodzynki łyżką aby się ze sobą nie skleiły. Po upływie 10 minut dodaj zieloną herbatę i starty imbir. Następnie ściągnij mikstura z ognia i pozwól jej ostygnąć. Na sam koniec dodaj miód i dokładnie wszystko wymieszaj. Teraz wystarczy przelać napój do słoika, przykryć gazą i odstawić na noc, aby wszystkie składniki się ze sobą połączyły. Następnego dnia odcedź napój i przelej go to w szklanych butelek. Tak przygotowany napój spożywaj 2 razy dziennie w dawce od 150 do 200 ml.

Źródła: stolicazdrowia.pl