Kategorie OdżywianieZdrowie

Ten bananowo-cytrusowy napój spala tłuszcz jak szalony

Każda osoba, która dba o swoja sylwetkę i interesuje się zdrowym odżywianiem słyszała o smoothies. Owocowo-warzywne koktajle są świetnym wsparciem diety i walki o piękną sylwetkę, pod warunkiem, że są odpowiednio skomponowane.

MOC BANANA

Bananowe smoothie stały się popularne nie tylko ze względu na swój pyszny smak, ale także dlatego, że mają właściwości spalające tłuszcz i pomagające zrzucić zbędne kilogramy. A dodatkowo przygotowuje się je szybko w domu. Średni banany ma 90 kalorii i nie zawierają tłuszczu. Są uznawane za dietetyczne owoce, które zapewniają nam wiele wartości odżywczych i odpowiedni kop energetyczny. Składniki połączone w bananowo-cytrusowym napoju podkręcają metabolizm, hamują uczucie głodu i stymulują spalanie tłuszczu!

via GIPHY

SKŁADNIKI

– 700 ml wody

–  1 banan
– 1 pomarańcza
– 1 łyżeczka soku z cytryny
– 1 jabłko

PRZYGOTOWANIE

Zblenduj wszystkie składniki (jabłko ze skórką!) aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Zastąp jeden posiłek tym smoothie. Aby uzyskać najlepszy efekt, stosuj po wysiłku fizycznym.

 

źródło: canva

KURACJA

Stosujcie przez co najmniej 2 tygodnie by zauważyć pierwsze efekty. Jeśli boicie się, że smak szybko Wam się znudzi, możecie wymieniać pomarańczę na inne cytrusy lub owoce egzotyczne, takie jak ananas, czy mango. UWAGA: do tego przepisu wybierajcie tylko dojrzałe banany. Nie mogą być zielone (niedojrzałe) lub pełne czarnych plam (przejrzałe).

My pierwszą turę tego napoju przygotowujemy już dzisiaj!

via GIPHY

Źródło: betterme.guru | Fotografie: www.instagram.com, www.giphy.com | Miniatura wpisu: Źródło: Instagram