Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Napar z banana poradzi sobie z Twoją bezsennością w zaledwie kilka minut

Osoby cierpiące na bezsenność w zasadzie nie mogą normalnie funkcjonować. Leżenie w łóżku i problem z zaśnięciem wykańczają same w sobie, a brak snu odciska mocne piętno na naszym organizmie.

via GIPHY

Banan śpieszy z pomocą

Mamy dobrą wiadomość! Banany znane są z tego, że wspierają spokojny sen i przyspieszają zasypianie. Zawdzięczają to wysokiej zawartości magnezu i potasu, które relaksują mięśnie i regulują ciśnienie krwi. Ale to tryptofan jest tym, co docenią chorzy na bezsenność. Ten aminokwas zwiększa produkcję serotoniny, niezbędnej do zapewnienia przespanej nocy i odpoczynku. Banany zawierają go w sobie bardzo dużo!

Przygotowanie naparu

Bananowi odetnij oba końce, nie obieraj go jednak ze skórki. Gotuj go w pół litra wody przez około 10-15 minut. Przecedź powstałą miksturę do dzbanka lub dużego kubka i dodaj łyżeczkę miodu.

via GIPHY

Stosowanie

Choć napar może wydawać się dość słodki, jego właściwości sprawią, że zapomnicie o jego smaku! Pijcie szklankę tego remedium około 30 minut przed pójściem spać.

Koniec z liczeniem owiec, czy przekręcaniem się z boku na bok! bananowy napar zagwarantuje Wam spokojny sen i to, że nareszcie obudzicie się wypoczęci.

via GIPHY

Źródło i fotografie: cookist.com | Miniatura wpisu: Źródło: Freepik