Kategorie Zdrowie

10 mocnych reklam antynikotynowych, które sprawią, że w końcu rzucisz palenie

Każdy palacz zdaje sobie sprawę jakie szkody powoduje nikotynowy nałóg. Rzucenie palenia, mimo wszystko, wciąż sprawia ogromne trudności wielu osobom. Często niezbędny jest w tym przypadku nacisk drugiej osoby, środki farmaceutyczne lub inny bodziec, który pomoże nam w walce z nałogiem. Z pewnością możemy zaliczyć do nich innowacyjne reklamy antynikotynowe! Wierzcie nam lub nie, ale niektóre z nich robią ogromne wrażenie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy te najlepsze!

Począwszy od wyświetlania obrazów graficznych ukazujących szkody spowodowane paleniem, a na palących dzieciach kończąc – twórcy reklam próbowali już wszystkiego, aby tylko zmniejszyć liczbę osób sięgających po papierosy.

Czy takowe kampanie rzeczywiście w tym pomagają?

Choć odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, wiele badań przeprowadzonych w ciągu ostatniego dziesięciolecia dowodzi, że kampanie antynikotynowe są najbardziej opłacalnym i skutecznym sposobem, aby zniechęcić potencjalnych, nowych palaczy do zakupu paczki papierosów. Jest to metoda, która doskonale sprawdza się szczególnie w przypadku młodzieży.

Oto najlepsze kampanie antynikotynowe jakie kiedykolwiek powstały. Która z nich zrobiła na Tobie największe wrażenie?

 

Źródło i fotografie: boredpanda.com