Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

8-latka najsilniejszą dziewczynką świata. Robi przysiady z ponad 60 kilogramowym obciążeniem

8-latka zwróciła na siebie uwagę całego świata, kiedy światło dzienne ujrzało nagranie prezentujące jej niezwykłą (jak na wiek dziewczynki) siłę. Nic dziwnego, że błyskawicznie została okrzyknięta mianem „najsilniejszej dziewczynki świata”. Jej motto brzmi „nigdy nie myśl o swojej wadze, pomyśl o swojej formie”.

Instagram

Najsilniejsza dziewczynka świata

Mowa o Rory van Ulft, 8-latce z Ottawy w Kanadzie. Dziewczynka zaczęła podnosić ciężary w wieku zaledwie 5 lat i już ma pierwsze osiągnięcia. Niedawno wygrała Młodzieżowe Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w podnoszeniu ciężarów w kategorii wagowej do 30 kilogramów.

Instagram

Obecnie 7-latka poświęca na treningi z gimnastyki dziewięć godzin tygodniowo i cztery godziny na treningi siłowe w podnoszeniu ciężarów.

Można byłoby uczciwie powiedzieć, że Rory jest najsilniejszą małą dziewczynką na świecie – powiedział jej ojciec Cavan van Ulft, który twierdzi, że hobby jego córki jest dla niej jak najbardziej bezpieczne

Jej bezpieczeństwo jest dla wszystkich najwyższym priorytetem. Ostrożnie i metodycznie robi postępy w treningu siłowym… W oparciu o jej aktualną suma punktów Sinclaira, Rory jest nie tylko najsilniejszą siedmiolatką na świecie. Jest prawdopodobnie również najsilniejszą siedmiolatką bez podziału na płeć, jaki kiedykolwiek żył…

Punktacja Sinclaira to przelicznik używany do określenia względnej siły w zestawieniu z wiekiem danej osoby.

Niesamowite osiągnięcia dziewczynki

Jak silna jest dziewczynka? Cóż, takich wyników może jej pozazdrościć nie jeden dorosły mężczyzn! Rory podnosi w martwym ciągu 80 kg, w rwaniu 32 kg, a jej rekord w przysiadzie to 61 kg.

Lubię stawać się coraz silniejsza. Bycie silniejsza pozwala mi robić więcej i stawać się lepszym we wszystkim, czego próbuję.

Rory swoją postawą bardzo chce zachęcić inne dziewczynki do podjęcia treningu siłowego. Pomóc mają jej w tym konta w mediach społecznościowych, gdzie obserwuje ją tysiące osób. Na samym Instagramie poczynania dziewczynki śledzi aż 270 tys. internautów, a jej popularność wciąż rośnie.

Prawda, że jest niesamowita?

Miała zaledwie 2 miesiące, a już dokonała niebywałego. Czy to najsilniejsze niemowlę na świecie?

Źródła: www.menshealth.com
Fotografie: www.instagram.com