Kategorie TwarzUrodaZdrowie

Najlepsze domowe maseczki na trądzik

Twarz trądzikowa jest problemem towarzyszącym nie tylko w młodzieńczym wieku. Często spotyka również dojrzałe kobiety, a także mężczyzn. Pryszcze i przebarwienia na twarzy są dużym problemem, z którym nie łatwo wygrać. Jednak zbawienne mogą okazać się domowe maseczki na trądzik. Jak je wykonać? Które są najskuteczniejsze?

Maseczka drożdżowa

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z niezwykłych właściwości drożdży. Wykonana z nich maseczka sprawia, że skóra staje się gładsza, a wągry i pryszcze ulegają osuszeniu. Jej wykonanie jest proste. Wystarczy wymieszać jedną trzecią kostki drożdży z ciepłym mlekiem. Pamiętajmy, by nie dodawać go za dużo, ponieważ najlepiej uzyskać gęstą masę, którą nakładamy na twarz w miejscu zmian trądzikowych nie tylko na twarzy, ale także na dekolcie lub plecach. Taką maseczkę trzymamy przez około 20 minut. Po tym czasie należy zmyć ją ciepłą wodą.

Maseczka z marchwi

Domowe maseczki na trądzik wykonać można również z marchewki. Mają one działanie oczyszczające i wygładzające. Zawarte w marchwi związki powodują, że skóra staje się delikatna w dotyku. Aby ją wykonać wystarczy zetrzeć 2 marchewki, a następnie wymieszać je z żółtkiem i niewielką ilością mąki ziemniaczanej.Trzymamy ją na twarzy około 20 minut.
domowe maseczki na trądzik

Truskawkowa maseczka

Truskawki to nie tylko pyszne owoce, ale również źródło kwasu salicylowego bardzo dobrego na twarz trądzikową. Co istotne substancja ta jest składnikiem wielu leków na pryszcze i wągry. Wykonujemy ją z około jednej trzeciej kubka truskawek oraz jogurtu naturalnego w tej samej ilości. Wystarczy wymieszać ze sobą dwa składniki i położyć na twarz, a po około 15 minutach zdjąć. Zamiast jogurtu możemy użyć śmietany.

Maseczka z cebuli

Cebula ma wiele właściwości zdrowotnych. Bardzo pożyteczna jest również w leczeniu trądziku. Wykonana z niej maseczka doskonale eliminuje pryszcze, wągry i przebarwienia. Cebulę należy dobrze zagotować, tak by powstał z niej wywar. Następnie zanurzamy w nim gazę i kładziemy ją na twarz. Taką maseczkę należy trzymać dłużej, bo aż do 2 godzin. Po tym czasie zdejmujemy gazę i usuwamy ciepłą wodą pozostałości.

Maseczka cynamonowa

Nie należy ona do najpopularniejszych, ale jej działanie z pewnością zasługuje na uwagę. Cynamon pomaga bowiem nie tylko w likwidowaniu trądziku, ale również usuwa zaczerwienienia i przebarwienia. Wykonanie takiej maseczki jest bardzo proste i szybki. Do dwóch łyżeczek cynamonu dodajemy łyżeczkę przegotowanej wody i dobrze mieszamy. Taką maseczkę nakładamy na twarz trądzikową i już po 3 minutach zmywamy.

Maseczka miodowo – owsiana

Maseczka z płatków owsianych przywraca świeży wygląd twarzy trądzikowej, eliminuje przebarwienia i wągry oraz nawilża. Do jej wykonania potrzebujemy 5 łyżek płatków owsianych, 5 łyżek ciepłej wody, 1 łyżkę miodu i 1 łyżkę mleka. Wszystkie składniki mieszamy ze sobą i czekamy aż płatki trochę namiękną. Wówczas nakładamy mieszankę na twarz i spłukujemy po 10 minutach ciepłą wodą. Maseczka ta łatwo spływa po twarzy, więc najlepiej trzymać ją w pozycji leżącej.