Kategorie Zdrowie

Nie jesteś gruby, tylko Twój żołądek jest nadęty! 5 sposobów na pozbycie się tej dolegliwości

Wzdęty brzuch jest do bani. Sprawia, że nie tylko źle się czujesz, ale też nie wyglądasz zbyt dobrze. O gazach i ogólnym dyskomforcie już nawet nie mówię…

Wiele osób uważa, że ​​taki brzuch to sprawa tłuszczu, podczas gdy przyczyna leży tak naprawdę w zupełnie innym miejscu.

Weźmy na przykład typowego „chudego-grubego” faceta. Taki gość jest szczupły, ale jego brzuch wygląda jak mały balon. Jaka jest tego przyczyna? Prawdopodobne jego brzuch jest nadmiernie rozdęty.

Skąd bierze się to „nadęcie”?

fb_image_2792369

Niedostateczne spożywanie wody

Brak dostatecznej ilości wody i odwodnienie to główne powody wielu dolegliwości zdrowotnych. Do tej listy można dodać jeszcze zbyt dużą ilość kawy lub alkohol. 6-8 szklanek wody dziennie – taka ilość wody powinna stać się naszym zwyczajem.

Gdy jednak nie zapewniamy odpowiedniej ilości tego płynu, nasz organizm broni się, powodując wzdęcia. Więc odpowiedź jest prosta – pij wystarczającą ilość wody w ciągu dnia!

Zaparcia

Kto je miał wie, że nie jest to przyjemna przypadłość i jest na to jedna rada – musisz spożywać więcej błonnika! Gaz utknął w Twoich jelitach i chce się wydostać! Regularnie jedz błonnik. Chleb pełnoziarnisty, ale w żadnym wypadku chleb biały. Koktajle, jagody i inne pokarmy bogate w ten składnik odżywczy w przyzwoitych ilościach, pomogą rozwiązać Ci ten problem.

Przewlekły stres

Tak, stres może powodować wzdęcia. Układ trawienny nie może działać poprawnie, gdy znajdujesz się w stresujących warunkach. Mogą wtedy wystąpić bóle brzucha i zaparcia.

Zbyt szybkie jedzenie

Żuj jedzenie i jedz powoli, dzięki temu żywność prawidłowo będzie się trawić. Zbyt szybkie spożywanie pokarmów sprawi, że jedzenie nie będzie wystarczająco rozdrobnione, w wyniku czego Twój brzuch będzie nadęty.

Węglowodany

Nic nie powiększa Twojego brzucha szybciej niż przedawkowanie węglowodanów. Zmniejsz ich ilość w swojej diecie i ogranicz alkohol. Świeże owoce i warzywa powinny zastąpić „złe produkty”, ponieważ zawierają one węglowodany, które nie będą powodować kłopotliwych wzdęć.

Zastosuj się do powyższych rad a zobaczysz, że poczujesz się lepiej, a Twój brzuch wróci do dawnej formy!