×

O czym myślą kobiety podczas stosunku? Brytyjski serwis randkowy przeprowadził badanie

Brytyjski serwis randkowy saucydates.com przeprowadził badanie, których celem było poznanie odpowiedzi na pytanie, o czym myślą kobiety podczas seksu? Czy możemy doszukać się tutaj powiązania? A może może każda kobieta myśli o czymś zupełnie innym? Otóż nie. Okazało się, że pora część kobiet podczas intymnych zbliżeń ma podobne myśli. Nie inaczej wygląda to w przypadku mężczyzn.

Większość kobiet podczas intymnych zbliżeń myśli o… kimś innym niż swój partner. Nie oznacza to jednak chęci zdrady

W badaniu przeprowadzonym przez portal randkowy saucydates.com wzięło udział ponad 8 tys. Brytyjek i Brytyjczyków. Celem badania było poznanie odpowiedzi na pytanie, o czym myślą uczestnicy podczas stosunku? Wyniki mogą być dla niektórych bardzo zaskakujące. Okazało się, że prawie dwie trzecie kobiet (62% ankietowanych) myślało o innych osobach, a zwłaszcza celebrytach i kolegach, podczas seksu. Sytuacja bardzo podobnie przedstawia się w przypadku myśli panów. Nieco połowa mężczyzn (56% ankietowanych) przyznała, że podczas intymnych zbliżeń myśli o celebrytkach i koleżankach.

Wniosek nasuwa się wiec sam. Choć panie nieco częściej myślą podczas seksu o kimś innym niż ich drugie połówki, panowie w tych statystykach depczą im po piętach.

To o nich najczęściej myślą…

Badacze poszli jednak o krok dalej. Postanowili dowiedzieć się, o jakich celebrytach i celebrytkach myślą najczęściej Brytyjczycy i Brytyjki podczas tak intymnych chwil. Okazało się, że w kobiecych fantazjach gościli najczęściej: Brad Pitt, Daniel Craig i Aidan Turner, a nieco rzadziej Justin Bieber i David Backham. Panowie podczas zbliżeń mieli natomiast przed oczami wyobraźni Katy Perry, Rihannę, Lady Gagę, Jennifer Aniston i Ritę Orę. O ile większość ankietowanych nie miała problemu, aby wyjawić nazwiska gwiazd, o tyle badani woleli nie mówić głośno o erotycznych wizjach, w których pojawiały się osoby z ich otoczenia. Na stwierdzeniach, że chodzi o przyjaciół, kolegów czy nawet byłych partnerów się najczęściej kończyło.

Panie mają bardzie wybujałą wyobraźnię?

Połowa kobiet przyznała, że podczas seksu ze swoich partnerem zdarza im się miewać fantazje erotyczne na plaży, a nawet myśleć stosunku w hotelu z inną osobą niż ich drugie połówki. Do podobnych fantazji przyznało się natomiast już „tylko” 35% mężczyzn.

To, co sprawia, że fantazja jest niesamowita, to fakt, że jest jedynie fantazją. (..) Jej celem jest pomóc przetworzyć sytuacje, nie jest odzwierciedleniem jakiegokolwiek ukrytego pragnienia erotycznego – mówiła seksuolog Cyndi Darnell dla Oprah Magazine

Seks w czasach pandemii

Czy stosunek w czasach pandemii koronawirusa jest bezpieczny? Na dzień dzisiejszy nie wykazano, że wirusem można się zarazić podczas stosunku. Co prawda w ostatnim czasie wykazano obecność wirusowego RNA w nasieniu. To jednak wciąż jeszcze nie dowód na obecność wirusa. Kluczowe będzie wykazanie, czy wirusa można wyizolować z nasienia pacjentów z SARS-CoV-2. Pewne jest natomiast, że zbliżenie z drugą osobą może pomóc nam wzmocnić odporność, która wydaje się mieć dzisiaj dla naszego zdrowia jeszcze większe znaczenie.

Źródła: saucydates.com, www.o2.pl
Fotografie: pl.freepik.com

Może Cię zainteresować