Kategorie Seks

O czym myślą kobiety podczas stosunku? Brytyjski serwis randkowy przeprowadził badanie

Brytyjski serwis randkowy saucydates.com przeprowadził badanie, których celem było poznanie odpowiedzi na pytanie, o czym myślą kobiety podczas seksu? Czy możemy doszukać się tutaj powiązania? A może może każda kobieta myśli o czymś zupełnie innym? Otóż nie. Okazało się, że pora część kobiet podczas intymnych zbliżeń ma podobne myśli. Nie inaczej wygląda to w przypadku mężczyzn.

Większość kobiet podczas intymnych zbliżeń myśli o… kimś innym niż swój partner. Nie oznacza to jednak chęci zdrady

W badaniu przeprowadzonym przez portal randkowy saucydates.com wzięło udział ponad 8 tys. Brytyjek i Brytyjczyków. Celem badania było poznanie odpowiedzi na pytanie, o czym myślą uczestnicy podczas stosunku? Wyniki mogą być dla niektórych bardzo zaskakujące. Okazało się, że prawie dwie trzecie kobiet (62% ankietowanych) myślało o innych osobach, a zwłaszcza celebrytach i kolegach, podczas seksu. Sytuacja bardzo podobnie przedstawia się w przypadku myśli panów. Nieco połowa mężczyzn (56% ankietowanych) przyznała, że podczas intymnych zbliżeń myśli o celebrytkach i koleżankach.

Wniosek nasuwa się wiec sam. Choć panie nieco częściej myślą podczas seksu o kimś innym niż ich drugie połówki, panowie w tych statystykach depczą im po piętach.

O czym myślą kobiety podczas stosunku? Brytyjski serwis randkowy przeprowadził badanie
Freepik

To o nich najczęściej myślą…

Badacze poszli jednak o krok dalej. Postanowili dowiedzieć się, o jakich celebrytach i celebrytkach myślą najczęściej Brytyjczycy i Brytyjki podczas tak intymnych chwil. Okazało się, że w kobiecych fantazjach gościli najczęściej: Brad Pitt, Daniel Craig i Aidan Turner, a nieco rzadziej Justin Bieber i David Backham. Panowie podczas zbliżeń mieli natomiast przed oczami wyobraźni Katy Perry, Rihannę, Lady Gagę, Jennifer Aniston i Ritę Orę. O ile większość ankietowanych nie miała problemu, aby wyjawić nazwiska gwiazd, o tyle badani woleli nie mówić głośno o erotycznych wizjach, w których pojawiały się osoby z ich otoczenia. Na stwierdzeniach, że chodzi o przyjaciół, kolegów czy nawet byłych partnerów się najczęściej kończyło.

O czym myślą kobiety podczas stosunku? Brytyjski serwis randkowy przeprowadził badanie
Freepik

Panie mają bardzie wybujałą wyobraźnię?

Połowa kobiet przyznała, że podczas seksu ze swoich partnerem zdarza im się miewać fantazje erotyczne na plaży, a nawet myśleć stosunku w hotelu z inną osobą niż ich drugie połówki. Do podobnych fantazji przyznało się natomiast już „tylko” 35% mężczyzn.

To, co sprawia, że fantazja jest niesamowita, to fakt, że jest jedynie fantazją. (..) Jej celem jest pomóc przetworzyć sytuacje, nie jest odzwierciedleniem jakiegokolwiek ukrytego pragnienia erotycznego – mówiła seksuolog Cyndi Darnell dla Oprah Magazine

O czym myślą kobiety podczas stosunku? Brytyjski serwis randkowy przeprowadził badanie
Freepik

Seks w czasach pandemii

Czy stosunek w czasach pandemii koronawirusa jest bezpieczny? Na dzień dzisiejszy nie wykazano, że wirusem można się zarazić podczas stosunku. Co prawda w ostatnim czasie wykazano obecność wirusowego RNA w nasieniu. To jednak wciąż jeszcze nie dowód na obecność wirusa. Kluczowe będzie wykazanie, czy wirusa można wyizolować z nasienia pacjentów z SARS-CoV-2. Pewne jest natomiast, że zbliżenie z drugą osobą może pomóc nam wzmocnić odporność, która wydaje się mieć dzisiaj dla naszego zdrowia jeszcze większe znaczenie.

Źródła: saucydates.com, www.o2.pl
Fotografie: pl.freepik.com