Kategorie TwarzUrodaZdrowie

Oto co stanie się z Twoją twarzą, jeśli każdego dnia będziesz wcierać w nią lód

Piękna, brytyjska modelka i projektantka mody, Kate Moss, często podkreśla, że „maseczka”, której głównym składnikiem jest lód, pomaga jej zwalczyć poranny obrzęk twarzy. 47-letnia piękność podkreśla, że zanurzenie twarzy w zlewie wypełnionym lodem i ogórkiem skutecznie napina jej skórę i sprawia, że natychmiast się rozbudza.

Choć zanurzenie twarzy w lodowatej wodzie może wydawać się czymś wręcz niewykonalnym, wcieranie kostek lodu w skórę twarzy brzmi już dużo bardziej zachęcająco, zwłaszcza, kiedy jesteśmy świadomi efektów, jakie możemy w ten sposób osiągnąć. Zimne kostki lodu naprawdę mogą zastąpić niektóre z kosmetyków do pielęgnacji skóry!

Needpix

Oto co stanie się z Twoją twarzą, jeśli każdego dnia będziesz wcierać w nią lód

#1 Skóra staje się bardziej rozpromieniona

Wmasowywanie kostek lodu w twarzy przyczynia się do zwężenia naczyń krwionośnych. W konsekwencji twarz zostanie lepiej ukrwiona, co dobije się pozytywnie na jej wyglądzie.

Reddit

#2 Potęguje wchłanianie się kosmetyków

Wcieranie kostek lodu w krem lub serum pomoże produktom wniknąć głębiej w skórę. Kiedy naczynia włosowate na twarzy zwężają się, powoduje to uczucie ściągania, który pomaga skórze lepiej wchłaniać kosmetyki.

#3 Zwalcza cienie pod oczami

Regularne wmasowywanie kostek lodu w twarz obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne i pomaga zminimalizować cienie i opuchnięte oczy. W tym celu owiń kostkę lodu w czystą ścierkę i przyłóż ją do skóry pod oczami. Chcąc uzyskać lepsze efekty, zamiast kostek lodu wykorzystaj zmrożony sok z ogórka.

Pxfuel

#4 Przedłuża trwałość makijażu

Kostka lodu jest idealnym podkładem pod makijaż. Wcieranie lodu w twarz przed nałożeniem podkładu idealnie tonizuje i napina skórę, dzięki czemu makijaż utrzymuje się na niej dłużej. Co więcej, pokrycie świeżo nałożonego makijażu grubą warstwą sypkiego pudru, a następnie zanurzenie twarzy na 15-30 sekund w misce z lodowatą wodą zapewni Twojej twarzy idealny, matowy wygląd, który pozostanie nieskazitelny na wiele kolejnych godzin godzin. Ten koreański trik nazywa się „jamsu”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza „nurkowanie”.

#5 Zmiękcza usta

Delikatny masaż kostkami lodu może zdziałać cuda dla spierzchniętych ust. Lód skutecznie pomaga w zwalczaniu stanu zapalnego i wygładza usta.

#6 Złuszcza skórę

Kostki zmrożonego mleka świetnie sprawdzą się jako naturalny peeling. Mleko zawiera kwas mlekowy, który pomaga pozbyć się martwego naskórka, a lód zapewnia promienną i zdrową skórę. Czyż to nie idealne połączenie?

#7 Zapobiega przetłuszczaniu się skóry

Wcieranie kostek lodu w twarz nadaje jej bardziej matowego wyglądu. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, dodaj trochę soku z limonki do lodu, wmasuj je w twarz, a Twoja skóra będzie jeszcze bardziej odżywiona.

Reddit

Czy kiedykolwiek próbowałaś lodowych maseczek na twarz? Zwróciłaś uwagę, jak wpłynęło to na kondycję Twojej skóry?

Źródła: brightside.me