Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianieZdrowe zakupy

Po obejrzeniu tego nagrania już nigdy nie umyjesz truskawek pod bieżącą wodą

Sezon truskawkowy powoli się rozkręca. Choć już można je dostać na targowiskach, ich dostępność jest jeszcze ograniczona – najlepsze dopiero przed nami! A Ty kupiłaś już swój pierwszy koszyk truskawek? Jeśli tak albo dopiero zamierzasz to zrobić, koniecznie pamiętaj o ich dokładnym umyciu! Pamiętaj jednak, że zwykłe opłukanie wodą niekoniecznie tutaj wystarczy.

Zwykłe opłukanie truskawek nie wystarczy. Lepiej zanurz je w słonej wodzie

Mobilna aplikacja internetowa TikTok to istna skarbnica dobrego homoru, inspiracji, a także wiedzy. Korzystające z platformy osób często dzielą się ciekawymi pomysłami i rozwiązaniami, które mogą przydać się w codziennym życiu. Nie inaczej było tym razem.

W ostatnim czasie coraz więcej użytkowników TikToka udostępnia nagrania, na których pokazują, jak prawidłowo myć jagody czy też truskawki. Okazuje się, że zwykłe opłukanie wodą to niekoniecznie najlepszy, a przede wszystkim wystarczający sposób, zwłaszcza, jeśli nie chcemy spożywać malutkich stworzeń, które mogą w nich żyć. Znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się być zanurzenie ich w wodzie z rozpuszczoną w niej solą (niektórzy sugerują także, aby dodać do niej odrobinę octu).

Public Domain Pictures

Jak długo płukać truskawki w słonej wodzie?

Zważywszy na rady użytkowników TikToka, nie ma tutaj jednoznaczniej odpowiedzi. Podczas gdy niektórzy uważają, że wystarczy 5 minut, inni uważają, że owoce powinny znajdować się w słonej wodzie przez pół godziny. Grunt, aby nie zapomnieć ich później opłukać pod bieżącą wodą. Dlaczego? Niech poniższe nagranie będzie na to odpowiedzią.

Użytkowniczka TikToka pokazała, jak myć truskawki, aby pozbyć się z nich wszelkich „żyjątek”.

@callmekristatorresWAIT FOR IT… Still trying to think happy thoughts today. ##fyp ##foryou ##strawberrieswithbugs ##bugsinstrawberries ##rednoseday ##got2bhome

♬ original sound – callmekristatorres

Źródła: www.boredpanda.com, www.tiktok.com
Fotografie: www.tiktok.com