Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Neurolodzy stworzyli muzykę, która zmniejsza niepokój nawet o 65%. Działa lepiej niż miłe słowa

Lęk jest bardzo powszechnym i bardzo poważnym problemem w obecnym świecie. Zaburzenia lękowe mogą rozwijać się z wielu złożonych czynników, w tym naszej genetyki, osobowości oraz trybu życia. Ci, którzy cierpią z powodu ciągle odczuwanego niepokoju, wiedzą, jak wyniszczający może być. Uczucie lęku, strachu i utraty kontroli może wpływać na każdy aspekt życia i znacznie obniżać jego jakość.

Neurolodzy stworzyli muzykę, która zmniejsza niepokój nawet o 65%. Działa lepiej niż miłe słowa
davidwolfe.com

Ludzie, którzy cierpią z powodu permanentnego odczuwania lęku często zażywają leki na receptę. Inni natomiast próbują jogi, medytacji, masażu i innych technik relaksacyjnych. Neurolodzy z Wielkiej Brytanii odkryli jednak, że pewna piosenka powoduje znaczący ​​spadek ogólnego niepokoju.

Muzykoterapia a lęk

Neurolodzy stworzyli muzykę, która zmniejsza niepokój nawet o 65%. Działa lepiej niż miłe słowa
freepik.com

Naukowcy z Mindlab International w Wielkiej Brytanii postanowili odkryć, jaki rodzaj muzyki powoduje największy relaks. Podczas badania uczestnicy próbowali rozwiązywać trudne układanki. Trudność zadania wyzwala u badanych pewien stopień stresu. W tym czasie słuchali oni piosenek. Naukowcy zmierzyli ich aktywność mózgu, tętno, ciśnienie krwi i szybkość oddychania.

Badanie wykazało, że jedna piosenka w szczególności spowodowała zmniejszenie ogólnego poziomu lęku uczestników, nawet o 65%.

Tytuł piosenki brzmi „Weightless”. Została ona specjalnie zaprojektowana przez Marconi Union, aby skutecznie relaksować niespokojny umysł. Muzycy połączyli siły z terapeutą, a celem było stworzenie muzyki, która spowolniłaby tętno i ciśnienie krwi słuchacza, jednocześnie obniżając poziom hormonów stresu. Naukowcy odkryli, że muzyka jest tak skuteczna, że ​​wielu uczestników badania stało się sennych. Z tego powodu odradza się słuchania utworu w trakcie jazdy samochodem.

Większa podatność na zaburzenia lękowe w populacji

Neurolodzy stworzyli muzykę, która zmniejsza niepokój nawet o 65%. Działa lepiej niż miłe słowa
freepik.com

Wzrost zaburzeń lękowych może być związany z otaczającą nas technologią. Media społecznościowe opanowały nasz świat do tego stopnia, że porównywanie każdego aspektu ze swojego życia z życiem innych osób stało się normalnością. Postrzeganie własnego ciała i statusu znacznie się zmienia, kiedy porównujemy się do innych.

Badania wykazały, że czas spędzany w mediach społecznościowych może powodować depresję u tych, którzy porównują się z innymi. Uczniowie w dzisiejszych czasach donoszą, że czują się znacznie bardziej odizolowani, emocjonalnie delikatni i niestabilni niż młodzi ludzie w przeszłości.  Wielu badaczy uważa, że ​​wzrost lęku i innych problemów związanych ze zdrowiem psychicznym jest związany ze sposobem, w jaki młodzi ludzie postrzegają świat. Jeśli zmagasz się z lękiem, muzykoterapia może ci pomóc. Obejrzyj wideo poniżej, aby posłuchać piosenki Marconi Union Weightless.

Fotografie: davidwolfe.com | Miniatura wpisu: google.pl