Kategorie Historie pacjentówPsychologiaRozwój

Mózg 16-latki resetuje się co dwie godziny. Dziewczyna co chwile myśli, że jest 11 czerwca

Mimo ogromnego rozwoju medycyny i nauki, jak się okazuje, nie jesteśmy w stanie sprorstać wszystkim wyzwaniom. Czasami choroby bądź urazy płatają figle nawet najzdolniejszym naukowcom czy lekarzom i nawet oni nie są w stanie odpowiedzieć na ważne pytania.

11 czerwca nastolatka Riley Horner została przypadkowo kopnięta w głowę. To spowodowało utratę pamięci i dziesiątki problemów. Miesiące później dziewczyna nadal uważa, że ​​jest jeszcze 11 czerwca.

https://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-mozg-tej-nastolatki-resetuje-sie-co-dwie-godziny,nId,3208173

Riley Horner z Kirkland w stanie Illinois doznała traumatycznej kontuzji głowy, którą lekarze początkowo uważali za wstrząs mózgu

„Jestem bardzo zdezorientowana i próbuję wrócić do przeszłości, ale nie mogę”
„… Nie tworzę wspomnień i po prostu się boję”.

Riley powiedziała, że ​​prowadzi szczegółowe notatki o wydarzeniach, które mają miejsce w ciągu dnia, i co dwie godziny włącza alarm w telefonie, aby przypomnieć jej o ich przejrzeniu. Trzyma również kalendarz w swoim pokoju, który ma na celu przypominać Jej jaki jest dzień, ponieważ budzi się zdezorientowana każdego ranka, myśląc, że wciąż jest to dzień, który zmienił dla niej wszystko.

Sarah Horner, jej matka, powiedziała, że brat Sarah niedawno zmarł, a ona musi codziennie przekazywać wiadomości Riley…

„Mówimy jej każdego dnia, ale ona nie ma pojęcia, nie ma o tym pojęcia” – powiedziała Sarah w mediach.

Mimo że pamięć Riley „resetuje się”, powiedziała, że ​​uznaje trud, jaki wywiera ona na jej rodzinę i innych, którzy ją wspierają.

„Wiem, że jest to dla nich tak trudne, jak i dla mnie” – powiedział Riley

Jednak Jej stan pozostaje tajemnicą medyczną, ponieważ według matki Sarah Horner lekarze nie są w stanie wskazać, co dokładnie jest nie tak.

„Mówią nam, że nie ma nic medycznie złego. Nic nie widzą”
 „Nie widać wstrząsu mózgu w badaniu MRI ani tomografii komputerowej. Nie ma krwawienia z mózgu; nie ma guza”.

https://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-mozg-tej-nastolatki-resetuje-sie-co-dwie-godziny,nId,3208173

Jej mama powiedziała, że badała, iż ​​pamięć krótkotrwała może wskazywać na nieodwracalne uszkodzenie mózgu, jeśli trwa dłużej niż sześć miesięcy. Zarówno Sarah, jak i Riley mają nadzieję znaleźć odpowiedź, zanim będzie za późno.

„Potrzebujemy pomocy; potrzebujemy kogoś, kto wie trochę więcej, ponieważ ona zasługuje na coś lepszego. Mam na myśli, że Riley chciała rozwijać się w dziedzinie medycyny, a teraz nie będzie mogła nawet utrzymać pracy.”.

Nie sposób się nie zgodzić, że jest to niesamowicie trudny przypadek. Z pozoru nieduże uderzenie w głowę spowodowało zmiany w życiu dziewczynki jak i Jej najbliższych. Dlatego też pamiętajcie, by na siebie uważać i na osoby, które znajdują się obok. Czasami błahe sytuacje mogą zmienić całe nasze życie…

Źródła: nt.interia.pl
Fotografie: nt.interia.pl