×

Możesz długo walczyć bólem rwy kulszowej, a wystarczy 6 szybkich ćwiczeń, by się go pozbyć

Rozciąganie większości ludzi kojarzy się z czymś bardzo nieprzyjemnym. Tymczasem to własnie tego rodzaju ćwiczenia są w stanie załagodzić wiele stanów zapalnych w organizmie.

Najdłuższym nerwem Twojego ciała jest kulszowy, który rozciąga się od kręgosłupa przez pośladki i nogi

Zwykle negatywnie reaguje na napięte i sztywne mięśnie, które naciskają na nerw. Własnie dlatego rozciąganie jest tak ważne. Poznaj kilka ćwiczeń, które bezpiecznie pomogą Ci rozciągnąć mięśnie:

#1 Połóż się na macie z ugiętymi kolanami i poduszką pod głową. Przyłóż jedno kolano do klatki piersiowej i przytrzymaj obiema rękami

Powoli rozciągnij nogę w górę, licząc do 30, a następnie wróć do pierwotnej pozycji. Wyprostuj drugą nogę. Powtórz trzy razy dla każdej nogi, wykonując głębokie wdechy podczas całego ćwiczenia.

#2 Połóż się na plecach na macie z poduszką pod głową. Połóż dłonie na kolanach i powoli zbliżaj je do klatki piersiowej

Przytrzymaj obie nogi licząc do 30 i wróć do pierwotnej pozycji. Powtórz ćwiczenie trzy razy i upewnij się, że wykonujesz głębokie wdechy.

#3 Połóż się na plecach wygodnym podparciem na głowę. Ustaw obie nogi w pozycji zgiętego kolana

Skrzyżuj jedną nogę na przeciwległym kolanie. Chwyć udo nogi, która ma stopę na podłodze. Delikatnie pociągnij go w kierunku klatki piersiowej, aż poczujesz rozciągnięcie. Przytrzymaj obie nogi licząc do 30 i wróć do pierwotnej pozycji. Wykonaj ten odcinek trzy razy dla każdej nogi.

#4 Ustaw się na macie na czworaka. Dopasuj kolana do bioder. Wywieraj nacisk na mięśnie brzucha i delikatnie popchnij plecy do góry, aby utworzyć łuk jak kot

Rozciąganie działa najlepiej, gdy głowa skierowana jest w dół w kierunku maty. W drugiej części ćwiczenia, opuść środek pleców do odwróconego łuku. Trzymaj głowę w górze, aby pogłębić rozciąganie Powtórz 12-krotne rozciągnięcie.

#5 Połóż się na macie i połóż dłonie na podłodze, powoli rozszerzając kolana. Nogi od kolana w dół unieś w górę. Staraj się złapać stopy swoimi rękami

#6 Połóż się na plecach na macie z ugiętymi kolanami i poduszką podtrzymującą głowę

Rozłóż ręce na każdej stronie, aby utworzyć kształt litery T i utrzymuj ramiona w pozycji płaskiej. Powoli obróć kolana w lewo i przytrzymaj do 60 sekund przed zamianą stron. Powtórz rozciąganie trzy razy.

Te ćwiczenia mogą Ci się wydawać skomplikowane, ale ich częste robienie na pewno przyniesie Ci ulgę

Może Cię zainteresować