Kategorie Medycyna naturalnaNaturalne terapie i zabiegiZiołolecznictwo

Niesamowite odkrycie naukowców! Korzeń ten rośliny zabija komórki nowotworowe

Ta roślina to prawdziwy graal wśród roślin. Nasi przodkowie używali jego korzeni w leczeniu biegunek, dny moczanowej i chorób pęcherza. Natomiast rdzenni Indianie wytwarzali z niego napar wspomagający leczenie nerek, zgagę oraz problemy żołądkowe. Nic więc dziwnego, że naukowcy wciąż badają jego niesamowite właściwości.

O jakiej roślinie mowa? Oczywiście, że o mniszku lekarskim. Niedawno odkryto, że jego korzeń może również zwalczać komórki rakowe.

Naukowcy twierdzą, że to możliwe

Badacze uważają, że korzenia mniszka lekarskiego można stosować jako zdrowsza alternatywa dla chemioterapii. Jeden z lekarzy Dr. Carolyn Hamm z Windsor Regional Cancer Centre w Ontario, w Kanadzie, że dzięki ekstraktowi z mniszka lekarskiego udało się wyleczyć pacjenta chorujących na ciężką odmianę białaczki.

Może ciężko w to uwierzyć, ale ta historia naprawdę miała miejsce. 72-letni John Di Carlo u którego wykryto białaczkę został odesłany przez lekarzy do domu, gdyż dostępne metody zawiodły. Mężczyźnie nie dawano szans na przeżycie. Jednak John nie poddawał się i postanowił pić napar z korzenia mniszka lekarskiego. Nie dość, że mężczyzn przeżył to w dodatku po 4 miesiącach spożywania tego napoju nastąpiła całkowita remisja choroby.

Jednak lekarze ostrzegają, że nie powinno się korzystać z tej terapii na własną rękę bez konsultacji z lekarzem. Mniszek lekarski może znacząco osłabić działanie klasycznych metod terapii nowotworowych.

Mniszek lekarski nie tylko dla chorych na rak

Jak wspomnieliśmy na wstępie mniszek lekarski ma wiele dobroczynnych właściwości leczniczych. Dlatego powinny stosować go również osoby które mają cukrzycę, chcą oczyścić organizm bądź cierpią z powodu dolegliwości związane z układem trawiennym. Ponadto mniszek lekarski zawiera duże ilości witaminy C która jest naturalnym przeciwutleniacz. Pomaga w walce z wolnymi rodnikami dzięki czemu zwalcza infekcje, jak również spowolnia proces starzenia.

Mniszek lekarski można dodać do sałatki, koktajlu bądź przygotować z niego herbatę. Link do herbaty znajdziesz tutaj.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl