Kategorie Zdrowie

5 śmiesznych mitów, w które wciąż wierzymy

Wszyscy słyszeliśmy opowieści o tym, co stanie się z naszym ciałem, jeśli zrobimy to lub tamto. Często przybiera to formę mądrej rady lub wspólnej wiedzy, gdy dzielimy się informacjami z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

Jednak niektóre z tych „mądrości” to więcej mitów niż faktów, pozbawionych konkretnego pochodzenia lub aktualnego poparcia naukowego. Niektóre z nich to po prostu nieaktualne informacje

Czas na aktualizację i czas na zmiany. Poniżej znajduje się kilka powszechnie uznanych przekonań na temat ciała, które ludzie przyjmują jako fakt, ale nie są one dokładne. Sprawdź, czy któryś z nich brzmi znajomo!

#1 Włosy stają się coraz grubsze i ciemniejsze po goleniu

To, co jest faktem to prawda, że odrosty są szorstkie i wyglądają na ciemne i grubsze włosy.

Odchyl głowę do tyłu, gdy masz krwotok z nosa

Nigdy tego nie rób! Powinieneś przechylić głowę do przodu, aby zapobiec spłynięciu krwi do gardła, do przełyku i do żołądka. Aby zatrzymać krwawienie, należy pochylić się do przodu i poczekać, aż krwawienie ustanie. Pomagają także zimne okłady na grzbiecie nosa.

#3 8 Szklanek wody to minimum

Ten mit jest tak stary jak świat, jednak nikt nie jest pewien, skąd się wzięła ta rada. Zamiast tego, naukowcy twierdzą, że chociaż woda jest najlepsza, to zależy od osoby, ile wody dziennie potrzebuje.

#4 Szczupłe osoby mają lepsze kształty

Osoby szczupłe lub otyłe mogą być niezdrowe i opierają się na więcej niż na wadze. Metabolizm, genetyka, odżywianie i poziomy sprawności odgrywają ważną rolę w zdrowiu. Osoby o normalnej wadze lub szczupłej nadal mogą być narażone na choroby serca, niedożywienie i inne choroby.

#5 Włosy i paznokcie rosną po śmierci

Nie jest to prawda, ponieważ komórki nie są zaopatrywane w „paliwo” do wzrostu. Oto wyjaśnienie: gdy ciało się rozpada, sucha skóra więdnie i wygląda na to, że paznokcie i włosy są dłuższe. Oto cała prawda!

Nareszcie zostało obalonych aż 5 mitów!

Teraz już wiesz, co powiedzieć ludziom, którzy takie mity dalej rozpowiadają.

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.instagram.com | Miniatura wpisu: google.pl google.pl