Kategorie Zdrowie

11 osób, które mimo przeciwności losu utorowały sobie drogę do szczęścia

Szczęście. Czymże ono jest? Szczęście to pojęcie względne. Dla jednych szczęściem będzie założenie szczęśliwej, kochającej rodziny. Dla innych szczęściem wydaje się być zarabianie określonej sumy pieniędzy, dla kolejnych uśmiech drugiej osoby, a dla jeszcze innych szczęściem byłoby zdrowie, możliwość chodzenia czy posiadanie rąk, których nigdy nie mieli.

Nasi bohaterowie poprzez ograniczenia psychiczne lub fizycznie nie potrafi cieszyć się z życia. Kiedy natomiast stawili im czoła, stały się rzeczy niewyobrażalne. Możliwe stało się pilotowanie samolotu bez użycia rąk, wspinanie się na najwyższe góry świata bez nóg czy pokonanie depresji i otwarcie się na otaczający świat oraz możliwości, jakie ze sobą niesie.

Poznaj 11 osób, które mimo przeciwności losu utorowały sobie drogę do szczęścia. Dziś są w zupełnie innym miejscu. Bije z nich radość z życia, a szczęściem skutecznie zarażają innych

#1 Jessica Cox urodziła się bez rąk, ale nie przeszkodziło jej to w zostaniu pierwszym na świecie pilotem bez rąk

11 osób, które mimo przeciwności losu utorowały sobie drogę do szczęścia
jessicacox.com 

#2 Brak nogi nie powstrzymał go od realizacji swojej pasji

Reddit

#3 „Moje obydwie nogi są amputowane powyżej kolana. Mimo to jestem zapalonym alpinistą. To ja jak wspinam się na Mont Blanc i Jung-La-Pass”

© HariBudhaMagar / reddit, © HariBudhaMagar / reddit

#4 Michael Coyne ma autyzm, chorobę afektywną dwubiegunową i ADHD. Nikt nie chciał go zatrudnić, więc otworzył własną kawiarnię

Facebook 

#5 Wygrał walkę z anoreksją

SoniicBlade / reddit 

#6 Pierwszy raz z pałeczkami po amputacji środkowego palca

Reddit 

#7 „Moje nowe życie”

Reddit 

#8 Triathlon: 1 km pływanie, 42 km na rowerze, 10 km biegu. Wszystko to bez jednej nogi

Reddit 

#9 „Niedawno otrzymałem bioniczne ramię, a dziś trzymałem w ręku książkę dla dzieci, którą po raz pierwszy napisałem prawą ręką!”

Reddit 

#10 „Rok temu rozpoczęłam przełomowe leczenie. Ostatniej nocy po raz pierwszy od ponad 15 lat samodzielnie usiadłem prosto”

Reddit 

#11 „Kiedy się urodziłam, lekarze powiedzieli, że nie przeżyję pierwszego roku z powodu choroby serca. Dzisiaj skończyłam 27 lat! ”

Reddit
Źródła: brightside.me