×

Mężowie stresują żony dwa razy bardziej niż dziecko. Wyniki badań dają do myślenia

Nie od dziś wiadomo, że ​​kobiety mają tendencję do bycia bardziej zaangażowanymi w życie dziecka niż tatusiowie i mają z nimi bezpośredni i mocny kontakt. Takie zachowanie wywodzi się z epoki naszych przodków, w której mężczyźni wychodzili za zdobyczą, a kobiety przebywały w jaskiniach zbierając owoce lub warzywa i opiekując się dziećmi.

Podobne podejście do życia obowiązywało jeszcze do jeszcze jakiś czas temu, gdyż kobiety otrzymały prawo do pracy i zarabiania pieniędzy w stosunkowo niedalekiej przeszłości. Ta lekcja historii nie pojawiła się tu bez powodu.

Rodzicielstwo i nauka życia nigdy nie były łatwym zadaniem, a matki mają pewnego rodzaju dar, który ułatwia im to trudne zadanie. Dbanie o dzieci wymaga odpowiedzialności i czasu, co wiąże się z dużym stresem.

Prawdziwym powodem stresu u rodzicielki nie są dzieci, lecz brak wsparcia ze strony partnera

Rodzicielstwo to dzieło dwóch osób i oboje rodzice muszą aktywnie uczestniczyć w wychowaniu i szkoleniu swojego dziecka, jednak zazwyczaj większa odpowiedzialność spoczywa na matce. Niestety, ale okazuje się, że mąż może stresować mamę o wiele bardziej niż dzieci. Badania potwierdzają tę tezę. Według wyników z przeprowadzonych ankiet przynajmniej 45% matek uważa taką sytuację za prawdziwą.

Decyzja o małżeństwie

Kiedy decydujesz się na założenie rodziny, normalnym jest budowanie wspólnej przyszłości. Kobiety rzadko pytają swoich mężów o to, czy naprawdę są gotowi, aby odłożyć wszystko, co mniej ważne na bok i zaangażować się w przyszłość, którą będą tworzyć wspólnie. Pytanie to może wydawać się oczywiste, ale jest jednak bardzo ważne.

Dzieci to wspaniała przygoda, jednak wiele z badanych kobiet potwierdza, że ​​duża część stresu związanego z ich wychowaniem wynika z braku wsparcia ze strony mężów.

Mężczyźni bronią się, wyjaśniając, że błąd polega na tym, że kobiety nie są w stanie poprosić o pomoc, i zakładają, że mogą rozwiązać wszystkie problemy związane z wychowywaniem dzieci same.

Jak uporać się ze stresem?

Pamiętajmy zatem, że dobra komunikacja pomiędzy partnerami nie tylko może ograniczyć sytuacje stresowe, ale również rozwiązać wiele nieporozumień. Należy mieć na uwadze, że stres nie jest zdrowy dla waszej relacji, a tym bardziej dla dzieci, które uczą się wszystkiego od swoich rodziców.

Może Cię zainteresować