×

Mężczyzna z łatwością pokonał cukrzycę bez używania leków. Wszystko dzięki zielonej miksturze

Kiedy cztery lata temu pewien mężczyzna dowiedział się o tym, że cierpi na nadciśnienie oraz cukrzycę, postanowił zrezygnować z tradycyjnych sposobów leczenia i rozpoczął kurację naturalnymi metodami. Okazało się, że podjął najlepszą możliwą decyzję.

Fakt, iż jest chory na cukrzycę odkrył zupełnie przypadkiem. Stało się to dzięki dostrzeżeniu objawów, które sprowadzały się do ciągłego uczucia znużenia i odczuwania wzmożonego pragnienia. Mężczyzna wykonał badania, które jednoznacznie wskazały, że poziom cukru we krwi jest wyraźnie za wysoki. Stało się jasne, że trzustka nie pracuje prawidłowo.

Lekarze zalecili mu przystąpienie do insulinoterapii, oraz wdrożenie zdrowszego i aktywniejszego trybu życia. Ani leczenie medyczne, ani aktywność fizyczna nie poprawiły jego samopoczucia. Co więcej, wydawało mu się, że czuł się coraz gorzej. Poziom trójglicerydów znacznie wzrósł i wahał się w granicach 16 jednostek, a ciśnienie krwi wynosiło około 150/100.

Był to moment, w którym mężczyzna postanowił zupełnie odmienić swoje życie. Obejrzał on program The Edge of Science, w którym przedstawiony został wywiad z doktorem Johnem Zirdum. Opowiadał on w nim o swojej diecie, którą prowadził od 12 lat. Polegała ona jedynie na spożywaniu surowych oraz nieprzetworzonych pokarmów. Wówczas również nasz chory postanowił wypróbować tę metodę.

Początki były trudne, gdyż trudno było mu się oprzeć pokusom. Udało mu się utrzymać dietę przez pierwszy tydzień, a wyniki jego badań natychmiast się poprawiły. Poziom cukru we krwi natychmiast zmalał do 5 jednostek.

Mężczyzna był bardzo zaskoczony. Wspominał, jak często do tej pory musiał kontrolować poziom cukru we krwi oraz przyjmować leki. Ciesząc się z poprawy, postanowił przerwać również przyjmowanie insuliny. Efekty nowego planu żywieniowego przerosły jego oczekiwania.

Podczas 4 kolejnych miesięcy, stracił łącznie ponad 25 kilogramów, a ciśnienie krwi spadło do poziomu 120/70. Miał więcej energii i czerpał o wiele więcej radości z życia. Był zdrowy, jak nigdy dotąd!

Oto przepis na jego ulubiony koktajl:

Składniki:

  • 5 bananów
  • 2 jabłka
  • 2 kiwi
  • garść jarmużu

Sposób przygotowania

Wszystkie składniki należy umieścić w blenderze i dodać do nich 500 ml wody. Pierwszą połowę porcji należy spożyć rano na śniadanie, gdyż w tym czasie organizm ma największe zapotrzebowanie na energię. Drugą połowę spożyj w ciągu dnia.

Dieta przeciw cukrzycy polega na spożywaniu dużej ilości surowych warzyw i owoców. Zaleca się również, aby do jadłospisu dodać tuńczyka, który jest bogaty w witaminę B12, jedną z najpotrzebniejszych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 

 

Może Cię zainteresować