×

Mężczyzna powinien siedzieć podczas sikania. Zapobiega to infekcjom i groźnym chorobom!

„Prawdziwi mężczyźni sikają na stojąco” to coś, co większość dorastających chłopców słyszy. O ile samo stwierdzenie może budzić stereotypy, prawdziwym pytaniem jest, czy zdrowsze dla mężczyzn jest sikanie w pozycji stojącej czy siedzącej…

Historycznie rzecz biorąc, nie ma prawdziwego powodu, dla którego mężczyźni zaczęli siusiać na stojąco, podczas gdy kobiety kucały. Pewnie dlatego, że było to szybsze i łatwiejsze

Więc jak mężczyźni powinni siusiać?

Siadanie zapewnia, że nie pozostawisz kropli moczu na desce sedesowej. Siadanie również poprawia zdrowie pęcherza i prostaty i całkowicie opróżnia pęcherz.

Niektórzy eksperci łączą siadanie na ubikacji z lepszą sprawnością seksualną, dzięki poprawie zdrowia gruczołu krokowego

Dzisiaj jest wystarczająco dużo mężczyzn, którzy walczą o obie strony. Dowiedzmy się zatem, dlaczego siadanie to zdrowsza i bardziej higieniczna pozycja, w której mężczyźni mogą siusiać.

#1 Siadanie zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych

Jeśli nieprzyjemne rozpryski, które zostawiasz nie przekonują cię do zmiany pozycji, pomyśl o wszystkich infekcjach, które rozprzestrzeniasz! Mocz nie jest już tak sterylny, gdy gromadzi się na desce sedesowej. Krople mogą rozprzestrzeniać zarazki, które powodują przeziębienie, grypę i różyczkę.

Jeśli jesteś chory, możesz rozprzestrzenić infekcję na osobę, która korzysta z toalety po Tobie.

#2 To może być zdrowsze dla Twojego pęcherza

Ból pęcherza obejmuje nagłe i częste odczuwanie potrzeby siusiania, słabego lub słabo kierowanego strumienia moczu i zatrzymywania moczu w pęcherzu nawet po oddaniu moczu.

Badania sugerują, że siadanie na siusiu może poprawić zdrowie prostaty. Rozluźnia pęcherz, opróżnia pęcherz moczowy i poprawia przepływ moczu.

#3 Może poprawić Twoje życie seksualne

Niektórzy eksperci twierdzą, że siadanie na siusiu również poprawia wydajność w łóżku. Chociaż ta hipoteza nie została udowodniona klinicznie, ma ona pewne zalety. Zarówno problemy z prostatą, jak i pęcherzem są powiązane z dysfunkcją seksualną u mężczyzn.

Jeśli nie jesteś wysoko wykwalifikowany w sztuce celowania, zdecydowanie bardziej higieniczne jest siadanie i siusianie

Jeśli nie wyczyścisz deski sedesowej po poście, lepiej po prostu usiąść.

Tak więc, o ile nie jest to pisuar, siadanie na siusiu jest prawdopodobnie lepsze i innych domowników.

Może Cię zainteresować