Kategorie Medycyna naturalnaNaturalne lekarstwaNaturalne terapie i zabiegiPrzepisy na domowe lekiZdrowie

Wschodnia metoda na pozbycie się rwy kulszowej. Znika w 15 minut

Wiele osób które przeżyły ból nerwu kulszowego wspominają, że było to jedno z najgorszych przeżyć ich w życiu. Czy chory leży, czy siedzi ból nie ustępuje. Można by pomyśleć, że jedynym rozwiązaniem są leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jednak my znamy inne rozwiązanie.

Trochę anatomii

źródło: Instagram/indiraaitbay

Nerw kulszowy to największy nerw w naszym organizmie. Rozciąga się od odcinka lędźwiowego kręgosłupa, przez pośladki, biodra i tylną część ud, aż po stopy. Zaopatrujący ruchowo tylną grupę mięśni uda oraz ruchowo i czuciowo całe podudzie i stopę. Gdy dochodzi do jego uszkodzenia osoba odczuwa silny promieniujący ból, który uniemożliwia jej codzienne funkcjonowanie. Lekarze ból ten określają mianem rwy kulszowej. Najczęstszą przyczyną tej dolegliwości jest podrażnienie lub zbyt silny nacisk na korzenie nerwowe, z których nerw kulszowy wychodzi, wywołane pęknięciem, zmiażdżeniem lub zwyrodnieniem dysku.

Jak poradzić sobie z bólem?

źródło: canva

Jest to jeden z najcięższych bóli jakie mogą pojawić się w ciele człowieka. Niekiedy towarzyszą mu objawy neurologiczne, takie jak zaburzenia czucia lub osłabienie siły mięśniowej. Utrudnia to codzienne funkcjonowanie i może trwać nawet kilka tygodni.

Znamy jednak sprawdzony sposób na rwę kulszową naszych wschodnich sąsiadów. Zabieg ten wykonuje się przed snem, a do jego przyrządzenia nie potrzebne są specjalne specyfiki. Działa zaskakująco szybko i daje niesamowite rezultaty.

Do jego przygotowania będziesz potrzebował:

– dużą miskę,
– 10l gorącej wody,
– garść soli,
– 0,5l octu jabłkowego.

Sposób przygotowanie:

Do miski wlej gorącą wodę. Musi być to taką temperatura, abyś swobodnie mógł włożyć do niej i stopy bez ryzyka poparzenia się. Następnie dodaj sól i ocet jabłkowy. Wszystko dokładnie ze sobą wymieszaj i włóż stopy do przygotowanego roztworu. Mocz je aż do momentu gdy woda wystygnie. Po tym czasie wyciągnij je umyj i osusz ręcznikiem. Na noc ubierz ciepłe skarpetki i połóż się do łóżka. Następnego dnia powinieneś poczuć znaczną różnicę. Zabieg wykonuj wieczorem i powtarzaj do momentu całkowitego ustania bólu.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl