Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianieZdrowie

12 osób, które schudły i stały się doskonałą motywacją do zmiany stylu życia. Było warto!

Chcesz zrzucić kilka, a może kilkanaście dodatkowych kilogramów, wysmuklić swoją sylwetkę i uwidocznić gorset mięśniowy, ale brakuje Ci motywacji, samozaparcia i dyscypliny? Niech Ci ludzie będą dla Ciebie motorem napędowym!

Epidemia otyłości

Epidemia koronawirusa to niejedyny problem, z jakim zmaga się dzisiejszy świat. W przeciągu ostatnich 30 lat obserwujemy bowiem wzrost ludzi, którzy zmagają się z nadwagą lub otyłością, co tyczy się zwłaszcza krajów wysoko rozwiniętych. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że podwyższoną masę ciała ma na świecie już blisko 2 mld ludzi.

Needpix

Jak to wygląda w Polsce? Niestety nie mamy powodów do domy. Na podstawie prowadzonych w naszym kraju badań szacuje się, że nadwagę i otyłość ma w Polsce 40% osób w wieku 25-29 lat, 55% osób w wieku 35-39 lat i ponad 65 proc. dla osób powyżej 50. roku życia. Niestety wiele osób nic z tym nie robi, nie zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa lub najzwyczajniej w świecie wmawia sobie, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Z badań przeprowadzonych przez MultiSport Index w 2019 roku wynika, że tylko 39% naszych rodaków dostrzega problem, a zaledwie 1/3 jest aktywna fizycznie. Jak to wytłumaczyć?

Jeśli tak wszechobecne zjawisko umyka naszej uwadze, może to oznaczać, że nie utożsamiamy nadmiernej masy ciała z poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub po prostu nie potrafimy prawidłowo rozpoznać nadwagi czy otyłości – stwierdził dr Janusz Dobosz z Narodowego Centrum Kondycji Fizycznej AWF w Warszawie

https://pixy.org/src/175/thumbs350/1756057.jpg

15 osób, które schudły i stały się doskonałą motywacją do zmiany stylu życia

Pamiętajmy, że na zmiany nigdy nie jest za późno. Poniżej znajdziesz przykłady osób, które powiedziały sobie dość, i postanowiły wziąć los w swoje ręce. Miały dość dodatkowych kilogramów, braku kondycji, problemów ze zdrowiem, a także i przede wszystkim otłuszczonej, mało atrakcyjnej sylwetki. Każda z tych osób przeszła inną drogę do celu, jakim było zdrowie, lepsze samopoczucie i szeroko pojęta forma. Czy było warto? Oceńcie sami. Naszym zdaniem odpowiedź jest tylko jedna…

#1 Z 90 do 78 kilogramów

#2 Z 213 do blisko 150 kilogramów

#3 Około 40 kilogramów mniej

#4 Ze 115 do 80 kilogramów

#5 Ze 135 do 72 kilogramów

#6 12 kilogramów mniej

#7 Ze 124 do 101 kilogramów

#8 44,5 kilogramów mniej

#9 Ponad 40 kilogramów mniej

#10 Blisko 30 kilogramów mniej

#11 52 kilogramy mniej

#12 Ze 190 do 93 kilogramów

Źródła: joemonster.org