Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianieOtyłość

Jako student ważył prawie 170 kilogramów! Niespełna dwa lata później dokonał niebywałego

W sieci można znaleźć dziś pełno metamorfoz, obok których ciężko przejść obojętnie. Wielu ludzi na całym świecie udowodniło samym sobie i pokazało innym, że są w stanie odrzucić „śmieciowe” jedzenie i zacząć systematycznie ćwiczyć. Wszystko po to, aby zmienić swoje życie na lepsze. Jedną z takich osób jest Ethan Taylor, młody chłopak, który postanowił zawalczyć o swoje zdrowie. Dzisiaj jest z siebie bardzo dumny i nie wyobraża sobie życia bez aktywności fizycznej, a w szczególności biegania.

Otyłość, która doprowadziła go do depresji

Ethan Taylor mieszka na co dzień w Rockford w stanie Illionois. Młodzieniec jeszcze jakiś czas temu znany był z tego, że uwielbiał jeść. I choć nie jadał śniadań, wszystko nadrabiał kanapkami, frytkami i sytymi kolacjami, na których nie mogło zabraknąć fast foodów, lodów, pączków czy innych smakołyków. Dodatkowo brak jakiegokolwiek ruchu sprawiał, że jego waga rosła z dnia na dzień, a młodzieniec zaczął cierpieć na depresję.

Większą część dnia leżałem w łóżku – wspomina Ethan

W końcu doszło do tego, że kiedy rozpoczynał studia, ważył blisko 170 kilogramów. W połowie drugiego roku Taylor był już do tego stopnia ociężały i obolały, że nie wróżył sobie długiego życia. Przerażająca wizja doprowadziła do tego, że postanowił porzucić studia, wrócić do domu i postawić wszystko na jedną kartę. Powiedział sobie teraz albo nigdy.

Metamorfoza studenta. Upór, determinacja i poświęcenie pozwoliły mu dokonać niemożliwego

Ethan wiedział, że musi zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. W tym celu skontaktował się z lokalną firmą, która zapewniała dostawę zdrowych, zbilansowanych posiłków. W ich skład wchodziły m.in. omlety z jajek, ziemniaki, kurczak, indyk, ryby, brązowy ryż czy brokuły. Sześć miesięcy później postanowił zacząć swoją przygodę z bieganiem, które początkowo było dla niego potwornym wysiłkiem. Pokonanie 400 metrów stanowiło wówczas szczyt jego możliwości. Wiara i chęć zmiany własnego życia była jednak na tyle silna, że każdego kolejnego dnia stawiał sobie poprzeczkę wyżej. Dodatkową motywacją była chęć ukończenia maratonu, z którego pieniądze miały być przeznaczone na organizację charytatywną. W końcu dokonał wydawać by się mogło niemożliwego.

18 miesięcy licząc od pierwszego biegu ukończył swój pierwszy maraton w czasie 4 godziny 44 minuty i 56 sekund.

„Cieszę się z tego kim jestem i jak wyglądam”

Dzisiaj, z perspektywy czasu, Taylor zapewnia, że ciężka praca była tego warta. Stracił 84 kilogramy i nie zamierza na tym poprzestać. Tylor wrócił także na studia, gdzie stale pogłębia swoją wiedzę z zakresu ćwiczeń fizycznych.

Chcę pokazać ludziom i sobie, że możesz przejść od jednej skrajności do drugiej

Gratulujemy!

Źródła: people.com
Fotografie: Ethan Taylor Weight Loss, app.asana.com, Credit: Courtesy Ethan Taylor, Ethan Taylor Weight Loss, app.asana.com, Credit: Courtesy Ethan Taylor (miniatura wpisu), Courtesy Ethan Taylor