×

98-letnia kobieta postanowiła zająć się swoim 80-letnim synem w domu opieki

Ludzie boją się starości głównie ze względu na problemy w codziennym funkcjonowaniu. Organizm przestaje być tak sprawny i zwykłe czynności zaczynają być wyzwaniem. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na specjalistyczną pomoc domów opieki. Jednak rodzinie ciężko jest „rozstać się” z bliską osobą. Tak było i w tym przypadku…

Domy opieki nad osobami starszymi stają się coraz powszechniejsze. Medycyna się rozwija, ludzie żyją dłużej a życie biegnie szybciej niż kiedyś. Ze względu na to starsze osoby i ich dzieci decydują się na przeniesienie swoich rodziców właśnie do domu opieki.

Przypadek Toma i jego mamy Ady

źródło: youtube

źródło: youtube

Ta historia jest trochę inna. W wieku 80 lat zły stan zdrowia Toma zmusił go do przeniesienia się do domu opieki w Moss View w Liverpoolu, jego 98-letnia mama Ada postanowiła do niego dołączyć. Ada bardzo na poważnie traktuje role matki i nie wyobrażała sobie, że mogłaby rozstać się z synem.

„Nigdy nie przestajesz być mamą” – mówi Ada.

Teraz spędzają wspólnie czas na oglądaniu ich ulubionego programu Emmerdale.

„Ludzie są tu bardzo mili i cieszę się, że mogę częściej widzieć moją mamę teraz, gdy tu mieszka” – mówi Tom.

Bliska więź pomiędzy matką i synem

źródło: youtube

źródło: youtube

„To bardzo wzruszające widzieć, jak bliskie relacje łączą Toma i Adę i jesteśmy tak zadowoleni, że mogliśmy zaspokoić ich potrzeby” — mówi kierownik domu opieki Philip Daniels. „Bardzo rzadko spotyka się matki i ich dzieci w tym samym domu opieki i na pewno chcemy, aby ich wspólny czas był jak najbardziej wyjątkowy”.

Ada i jej mąż mieli czworo dzieci, Tom jest najstarszym z nich. Bliscy często odwiedzają Toma i Adę w domu opieki. Członkowie rodziny bardzo się cieszą, że matka i syn mogą być razem.

„Nie da się ich rozstać” — mówi wnuczka Ady. „To dla nas uspokajające, że oboje są pod opieką 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu”.

„Są nierozłączni”

źródło: youtube

źródło: youtube

„Co wieczór mówię dobranoc Tomowi w jego pokoju i pójdę powiedzieć mu dzień dobry” – mówi Ada. – Powiem mu, że schodzę na śniadanie. Kiedy wyjdę do fryzjera, będzie mnie szukał, dopóki nie wrócę.

Matka i syn uwielbiają spędzać, ze sobą czas. Mimo, że Tom jest dorosły Ada wiąż zwraca mu uwagę kiedy niewłaściwie się zachowuje.

„Czasami powie „zachowuj się”. Jest bardzo dobra w opiece nad mną” — mówi Tom.

Tom nigdy się nie ożenił i całe swoje życie mieszkała z mamą. Pracował jako malarz i dekorator. Ada była z zawodu pielęgniarką. Trudno było im wyobrazić sobie rozłąkę, dlatego zdecydowali się na wspólne spędzenie lat starości w jednym domu opieki.

Tom i Ada z rodziną

Źródła: www.healthyholisticliving.com

Może Cię zainteresować